Muzeum Polskich Rowerów zawiesza działalnośćKończy się dwuletnia umowa MOSiR-u na prowadzenie Muzeum Polskich Rowerów. Oznacza to, że od poniedziałku, 15 marca działalność placówki poświęconej zabytkowym jednośladom zostaje zawieszona

Muzeum Polskich Rowerów w Radomiu kończy stacjonarną działalność. To dlatego, że dalej nie może prowadzić placówki Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Jak tłumaczy wiceprezydent Mateusz Tyczyński – zarządzanie Muzeum Polskich Rowerów przez MOSiR od początku było rozwiązaniem tymczasowym, bo w kompetencjach miejskiej spółki nie leży prowadzenie placówek kultury.

Muzeum Polskich Rowerów w Radomiu powstało dwa lata temu z inicjatywy Łukasza Wykroty, założyciela Radomskiego Towarzystwa Retrocyklistów „Sprężyści”. Przez ten czas placówka zgromadziła 66 zabytkowych jednośladów i ok. 400 kolarskich eksponatów. Te zostaną teraz zabezpieczone i poczekają na wznowienie działalności muzeum. Kiedy to nastąpi jednak nie wiadomo, bo oferty złożone przez miasto inicjatorowi placówki zostały odrzucone.

Muzeum Polskich Rowerów w Radomiu to jedyna taka placówka w kraju poświęcona całkowicie zabytkowym jednośladom. Do tej pory działa przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 4.

Komentarze