full screen background image

Będzie nowy dyrektor „Malczewskiego”Odchodzi, bo uważa, że czas ustąpić miejsca komuś młodszemu. Adam Zieleziński, dyrektor Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu z końcem roku przestanie zarządzać tą placówką. Szefem „Malczewskiego” był przez 13 lat. Odchodzi na emeryturę, i jak mówi zostawia muzeum w dobrej kondycji

Będzie nowy dyrektor Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Dotychczasowemu, zarządzającemu od 13 lat Adamowi Zielezińskiemu w tym roku kończy się kontrakt. O tym, kto i w jaki sposób zostanie wybranym nowym dyrektorem zadecyduje Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Jeśli będzie konkurs na to stanowisko, to Zieleziński w nim nie wystartuje. Jak sam podkreśla – przechodzi na zasłużoną emeryturę.

Dyrektor Adam Zieleziński przeszedł drogę od muzealnika do dyrektora. Chciałby, by nowy zarządzający miał podobne kompetencje.

Urząd Marszałkowski nie podjął jeszcze żadnych kroków zmierzających do wyboru nowego dyrektora „Malczewskiego”. Nie zapadła jeszcze decyzja, co do zorganizowania konkursu na to stanowisko.

Komentarze