full screen background image

Jest porozumienie co do wariantu S 12Chcą by trasa S 12 przebiegała według wariantu A – Samorządowcy z powiatów radomskiego i zwoleńskiego objęli wspólne stanowisko w sprawie przebiegu drogi ekspresowej S 12 na odcinku Radom – Puławy

„Ekspresówkę” budować będzie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, a radomski odcinek ma mieć około 65 kilometrów. Do wyboru są trzy warianty A, B i C. Samorządowcy na specjalnym spotkaniu analizowali propozycje przebiegu trasy i zdecydowali, która ich zdaniem jest najkorzystniejsza – mówi Marcin Genca, rzecznik Starostwa Powiatowego w Radomiu.

Wariant A poparli też leśnicy – dodaje Genca.

Wójtowie i burmistrzowie chcą swoje stanowisko przedstawić jeszcze ministrowi infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi, dlatego zwrócili się do niego w liście z prośbą o spotkanie.

Trasa S 12 jest projektowana na odcinku od węzła Radom Południe, gdzie połączy się z trasą S7, do węzła Bronowice – przy obwodnicy Puław, gdzie dołączy do istniejącej już drogi S 12 w kierunku Lublina i granicy wschodniej. Projekt ma być gotowy do maja 2020 roku, a budowa ma być zakończona na przełomie 2024 i 2025 roku.

 

 

Fot. Starostwo Powiatowe w Radomiu

Komentarze