Będzie pozew w sprawie Grotów– To broń bezpieczna. W ciągu 3 lat eksploatacji nie było żadnego zdarzenia, które mogłoby wskazywać na zagrożenie dla żołnierzy – zapewnia Zbigniew Gryglas, wiceminister aktywów państwowych w odpowiedzi na zarzuty portalu Onet

Mowa o artykule portalu Onet, który dotyczy radomskiej Fabryki Broni „Łucznik”. Medium, opierając się na raporcie ekspertów od uzbrojenia stwierdziło, że produkowany w radomskiej fabryce karabin automatyczny MSBS Grot może być niebezpieczny dla użytkowników. – To broń bezpieczna – zapewnia Zbigniew Gryglas, wiceminister aktywów państwowych. – W ciągu 3 lat eksploatacji nie było żadnego zdarzenia, które mogłoby wskazywać na zagrożenie dla żołnierzy- dodaje polityk.

Według posła Prawa i Sprawiedliwości Marka Suskiego informacje, które podał portal, są niesprawdzone mimo iż dostęp do nich jest jawny. Polityk zaznacza, że doniesienia, które się pojawiły na portalu onet pochodziły z fazy testowej. Jak z kolei dodaje Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej, wszystkie mankamenty broni zostały poprawione, zanim została ona wprowadzona do szerokiego użycia. – Fabryka Broni będzie dochodziła swoich praw w sądzie – mówi Skurkiewicz.

Fabryka Broni w Radomiu zatrudnia obecnie około 500 osób. Obecnie realizowane jest zamówienie na ponad 70 tysięcy egzemplarzy karabinów MSBS Grot.

 

Komentarze