Będzie Święto ChlebaJedna z flagowych, radomskich imprez – Święto Chleba – odbędzie się pomimo epidemii. To wydarzenie z pieczywem rzemieślniczym w roli głównej i jednocześnie całodniowy festyn rodzinny. W tym roku impreza odbędzie się po raz 22

Regionalni piekarze po raz 22 popiszą się kunsztem wypiekania chleba. To w ramach niedzielnej imprezy plenerowej na placu pod Urzędem Miejskim. Święto Chleba – bo o nim mowa – rozpocznie się o godzinie 10 i potrwa do wieczora – mówi Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia.

W tegorocznym Święcie Chleba swoje wyroby zaprezentują cztery zakłady piekarskie. Będą wystawy stoisk piekarniczych i prezentacja rzemieślniczego pieczywa, gry i konkursy, a także dwa koncerty – radomskiego zespołu ludowego „Guzowianki” i piosenkarza Gabriela Fleszara – informuje Paweł Pastuszka z Cechu Piekarzy w Radomiu.

Jak podkreśla Jarosław Gajda, prezes Cechu Piekarzy w Radomiu, organizator imprezy – Święto Chleba to nie tylko pachnąca pieczywem impreza rodzinna. Jest to także gest podziękowania mieszkańcom doceniającym radomską tradycję piekarniczą. 

Cech Piekarzy w Radomiu zawiązał się kilkaset lat temu i działał z przerwami. Reaktywował się w 2014 roku.

Wstęp na imprezę jest wolny.

Komentarze