Zbliżenia – Zranić marionetkę – Katarzyna Grochola„Zranić marionetkę” napisaną przez Katarzynę Grocholę polecamy dziś w magazynie literackim Zbliżenia

Książka została wydana w maju 2019 roku przez Wydawnictwo Literackie. Poleca ją Anna Pruska, kierownik filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu.

Z okładki:

Miłość, nienawiść, stare grzechy i nowe zbrodnie.
Kto w naszym życiu pociąga za sznurki?

Warszawa, tu i teraz. W luksusowym apartamencie odnalezione zostaje ciało znanego biznesmena. Po oględzinach miejsca zdarzenia policja ogłasza, iż było to samobójstwo. Gdy jednak wkrótce dochodzi do kolejnych tajemniczych zgonów, śledczy muszą wziąć pod uwagę, że za wszystkim może stać morderca.

Sprawę prowadzi Natan, doświadczony policjant, jeden z ostatnich mężczyzn z zasadami, i przydzielona mu przez policyjną „górę” młoda antropolożka Weronika, pisząca pracę doktorską na temat samobójstw. Obydwoje zmagają się z demonami przeszłości, a nowe śledztwo zaprowadzi ich w rejony, których nawet nie byliby w stanie sobie wyobrazić.

Czy w plątaninie coraz bardziej przerażających zdarzeń Natanowi i Weronice uda się odkryć prawdę?

Katarzyna Grochola po raz pierwszy w swej karierze zostaje autorką kryminału i od razu osiąga w nim mistrzostwo. Zranić marionetkę to porywająca i wielopoziomowa opowieść o dobru i złu, o nienawiści i miłości, a także o tym, jak trudno czasem jedno odróżnić od drugiego. Pisarka po raz kolejny udowadnia, że nie ma sobie równych w subtelnym opisywaniu i odsłanianiu ludzkich sekretów.

Mam nadzieję, że z chęcią sięgniecie po książkę Katarzyny Grocholi „Zranić marionetkę” i sami ocenicie jak spisała się tworząc kryminał.

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Przypominam Wam o konkursie fotograficznym Radomskie Zaułki Książki organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomiu. Właśnie trwa trzecia edycja tego konkursu.

Tematem tej edycji są miejsca związane z szeroko pojętą literaturą. Prace można nadsyłać do 30 września.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie TUTAJ

Komentarze