Bez medali wracają zawodnicy ZTE Radom z Mistrzostw Europy w Grosseto

Wczoraj ostatnią szanse na zdobycie medalu miała Natalia Wosztyl, która pobiegła w sztafecie 4x400metrów. Nasza reprezentacja w finale zajęła czwarte miejsce. Do miejsca medalowego zabrakło 0,8 sekundy.

Natalia Wosztyl kilka godzin wcześniej wystartowała w finale biegu 400 metrów przez płotki. Młoda zawodniczka zajęła w nim szóste miejsce, ustanawiając nowy rekord życiowy 58.40 sekundy. Do finału awansowała z piątym czasem.

Oprócz Wosztyl w niedzielę startowała Martyna Kotwiła w sztafecie 4×100 metrów, ale nasza reprezentacja nie zdołała zakwalifikować się do finału.

Przypomnijmy, że w sobotę startowała również Martyna Kotwiła, która zajęła siódme miejsce w sprincie 200 metrów, z rezultatem 24.14 sekundy. Również 7. miejsce zajął Mateusz Dębski w biegu na 1500 metrów, gdzie uzyskał wynik 3:58.55. Ostatnim zawodnikiem ZTE Radom biegnącym w sobotnie popołudnie był Patryk Kozłowski, który nie awansował do finału 800 metrów i ostatecznie został sklasyfikowany na 17. miejscu z czasem 1:51.61.
Na Mistrzostwach Europy juniorów w Grosseto startowały również Joanna Hajdrowska w konkursie rzutu oszczepem i Izabela Smolińska w biegu na 400 metrów przez płotki. Obie nasze zawodniczki nie przebrnęły eliminacji.