Troje zawodników wraca z medalami Mistrzostw Polski seniorów, pozostali nieco słabiej

Z trzema medalami wracają zawodnicy RLTL ZTE Radom z Mistrzostw Polski seniorów w Białymstoku. Srebrny medal wywalczył Jakub Smoliński, a brązowe Aneta Rydz i męska sztafeta 4×400 metrów. Pozostali zawodnicy wypadli nieco gorzej.

W biegu na 400 metrów ppł wicemistrzem Polski został Jakub Smoliński z ZTE Radom. Radomianin osiągnął czas (50.46). Jakub Smoliński jest podopiecznym trenera Ireneusza Zgrzebnickiegio. Dwaj pozostali zawodnicy z Radomia Piotr Szewczyk i Robert Mnich nie przebrnęli kwalifikacji. Szewczyk zajął w nich odpowiednio dziewiąte miejsce, a Mnich był trzynasty.

W skoku wzwyż na najniższym stopniu podium ex. z Pauliną Wal stanęła Aneta Rydz, skacząc na wysokość 178 centymetrów.  Rekord życiowy zawodniczki prowadzonej przez Piotra Gajosa wynosi 187 centymetrów. Wygrała Kamila Lićwinko ze skokiem na wysokość 195 centymetrów. Mistrzyni Polski atakowała z niepowodzeniem wysokość 200 centymetrów.

Ostatni medal dla Radomia zdobyła męska sztafeta 4×400 metrów w składzie: Jakub Smoliński, Piotr Szewczyk, Robert Mnich i Bartłomiej Czajkowski, uzyskując czas 3:09.71. Do zwycięskiego AZS AWF Wrocław stracili równo sekundę. Drudzy na mecie zameldowali się zawodnicy AZS-AWF Warszawa.

Niedawny medalista Mistrzostw Polski U-23 Mateusz Kaczor startował w biegu na 3000 metrów z przeszkodami oraz w biegu płaskim na 5000 metrów. W obu biegach finałowych zajął dziesiąte miejsce.

Do finału sprintu na 200 metrów z siódmym czasem eliminacji (21.38) awansował Bartłomiej Czajkowski. Szczęśliwa siódemka nie przyniosła szczęścia w finale, w którym Czajkowski zajął 6. miejsce z wynikiem 21.58, a więc nieco słabszym niż w poprzednim biegu. Mistrzem Polski został Karol Zalewski z AZS Olsztyn z czasem 20.69 sekundy.

W biegu na 3000 metrów z przeszkodami szóste miejsce wywalczyła Danuta Woszczek z Olimpii Kozienice, osiągając czas 10:44.75. Inny reprezentant klubu z Kozienic Jacek Cygnot wystartował w chodzie na 10 km, którego nie ukończył.