full screen background image

Bezpłatne szczepienia przeciwko HPV dla dziewczynekOsoby, które chcą skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko wirusowi HPV mają czas do 10 czerwca by złożyć deklaracje

Szczepienia będą prowadzone w ramach programu polityki zdrowotnej „Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w mieście Radom.”

Jego głównym celem jest obniżenie zachorowalności kobiet na raka szyjki macicy, sromu, pochwy i brodawek płciowych spowodowanych wirusem HPV poprzez przeprowadzenie edukacji zdrowotnej oraz wykonanie szczepień ochronnych szczepionką przeciwko wirusowi HPV w populacji dziewcząt zameldowanych na terenie miasta Radomia.

Akcja skierowana jest do dziewcząt z rocznika 2006, zamieszkałych na terenie Radomia. W szczególnych przypadkach (choroby nowotworowe w rodzinie), po przedłożeniu zaświadczenia lekarskiego o zakwalifikowaniu do zaszczepienia mogą być dopuszczone do szczepienia dziewczęta z innego rocznika.

Podczas trzech poprzednich edycji akcji zostało zaszczepionych już ponad 1000 młodych radomianek.
– Wirusem HPV nie można się zarazić drogą kropelkową – tłumaczy Stanisława Szcześniak-Mazur, lekarz pediatra z Radomskiego Szpitala Specjalistycznego.

-Rodzice, którzy rozważają możliwość zaszczepienia swoich córek mają różne wątpliwości. Najczęściej zastanawiają się czy to nie zaszkodzi płodności ich pociech – dodaje lekarka.

 

Szczepienia będą wykonywane w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Tytusa Chałubińskiego. Na ten cel radomska lecznica otrzymała z budżetu miasta dotację w wysokości 120 tys. zł.

Warunkiem przystąpienia do programu jest wypełnienie deklaracji przez rodziców/opiekunów. Deklarację można znaleźć na stronie miasta.

Wypełnioną deklarację należy złożyć do 10 czerwca 2019 r. w Rejestracji Poradni Specjalistycznej dla Dzieci i Młodzieży, ul. Lekarska 4 (wejście od ul. Tochtermana)

poniedziałek, środa, piątek – w godz. od 7 do 15.
wtorek, czwartek – w godz. od 7 do 16

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów:

(48) 36-15-454, (48) 36-15-470 – Rejestracja Poradni Specjalistycznej dla Dzieci i Młodzieży
(48) 36-20-552 – Urząd Miejski w Radomiu – Referat ds. Ochrony Zdrowia i Programów Unijnych Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej, ul. Żeromskiego 53, pok. 113, Radom.

Komentarze