full screen background image

Poczytaj dzieciom i uwolnij książkęAkcja czytania książek dzieciom, bookcrossing – to tylko niektóre propozycje Miejskiej Biblioteki Publicznej przygotowane na ten tydzień dla wszystkich czytelników

W czwartek, 6 czerwca o godz. 10.30 Filia 2 przy ul. Zientarskiego zaprasza na akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom”, podczas której małym radomianom książki będzie czytała Justyna Kosiarska, bibliotekarka z PSP 24.

Natomiast o godz. 10 w Filii nr 16 przy ul. Baryckiej spotkanie z Panem Twardowskim ukrytym w książce „Trzy dobre uczynki”. Spotkanie poprowadzi Marta Trojanowska.

Piątek, 7 czerwca to kolejny dzień akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.
Tym razem w Filii nr 2 o godz. 10.30 książki będzie czytać dzieciom Elżbieta Kęsiak, czytelniczka tej filii.

O godz. 10 w Filii nr 16 dzieciom będzie czytać książki ks. kan. Czesław Wawrzyńczak, proboszcz parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Radomiu.

Uwolnij książkę

Również w piątek, ale tym razem na placu przed Biblioteką Główną przy ul. Piłsudskiego 12 w godz. 10-16, odbędzie się akcja Jak nie czytam, jak czytam oraz Święto Wolnych Książek (Bookcrossing).

– Jak nie czytam, jak czytam to ogólnopolska akcja polegająca na tym, że w całej Polsce, w tym samym czasie i o tej samej godzinie zbiera się jak największa liczba osób i… czyta. Organizatorem akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w szkole”. Akcja ma charakter konkursowy. Biblioteki, które pochwalą się udokumentowaną największą frekwencją, otrzymają nagrody. Ale nie o nagrody tutaj chodzi, tylko o dobrą zabawę, manifestację czytelnictwa i… wspólne zdjęcie – wyjaśnia Marta Trojanowska z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu.

Wszyscy chętni mogą przyjść razem z ulubioną książką na dziedziniec biblioteki. Akcja ta jednocześnie rozpocznie obchody Święta Wolnych Książek (bookcrossing). Na dziedzińcu biblioteki zostaną wystawione stoły, na których będzie można znaleźć dawno szukaną książkę, przynieść książki, które zbywają nam w domowych biblioteczkach, powymieniać się i porozmawiać o literaturze z innymi miłośnikami słowa drukowanego. Ten, kto nie zdążył w ubiegłym roku odbić pamiątkowych pieczęci, będzie mógł to nadrobić.

Tego samego dnia, ale o godz. 16 w Filii nr 16 przy ul. Baryckiej odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję przedstawić swoją propozycję książki na letni wypoczynek.

W sobotę, 8 czerwca, o godz. 11 w Bibliotece Głównej przy ul. Piłsudskiego, w sali nr 36, odbędzie się podsumowanie pierwszego sezonu Spacerów Literackich.

W tym roku szkolnym radomianie mogli wziąć udział w sześciu wędrówkach śladami literatów związanych z Radomiem: rodziny Gombrowiczów, Walerego Przyborowskiego, Bernarda Gotfryda, Elżbiety Jackiewiczowej, Leszka Kołakowskiego i Jana Gauzego. Podczas podsumowania będzie można powspominać spacery, obejrzeć zdjęcia. Zostaną również wręczone nagrody zwycięzcom konkursu naklejkowego.

Komentarze