Bezpłatny internet dla białobrzeżanMieszkańcy Białobrzegów i turyści odwiedzający to miasto będą mogli korzystać z bezpłatnego Wi-Fi. Gmina Białobrzegi podpisała właśnie umowę dotacji na kwotę 15.000 euro, czyli na ponad 60.000 złotych z Agencją Wykonawczą ds. Innowacyjności i Sieci Komisji Europejskiej na realizację programu WIFI4EU

Inicjatywa WiFi4EU ma na celu zapewnienie mieszkańcom i odwiedzającym dostęp do wysokiej jakości internetu w całej UE przez bezpłatne Wi-Fi w miejscach publicznych, takich jak parki, place, urzędy, biblioteki i miejsca użyteczności publicznej.

Zgodnie z umową o udzielenie dotacji Gmina Białobrzegi ma teraz 18 miesięcy na realizację bonu otrzymanego w projekcie. Inwestycja w 100% będzie finansowana ze środków Komisji Europejskiej.

Jak mówi burmistrz Adam Bolek – w ramach projektu zostaną wykonane hotspoty z bezpłatnym dostępem do internetu w miejscach, które są szczególnie odwiedzane i uczęszczane przez mieszkańców i turystów.

W Białobrzegach bezpłatne Wi-Fi będzie dostępne m.in. w budynku urzędu miejskiego, placu Zygmunta Starego, Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, stadionie miejskim, dworcu autobusowym, na terenach wokół plaży nad Pilicą, targowisku miejskim czy w ciągu ulicy Krakowskiej, głównej ulicy miasta.

 

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Białobrzegach

KomentarzeCLOSE
CLOSE