full screen background image

Bio Semantic Memory Space – wernisaż w OrońskuCentrum Rzeźby Polskiej w Orońsku zaprasza na otwarcie poplenerowej wystawy Bio Semantic Memory Space – Międzynarodowa Płaszczyzna Współpracy Akademickiej 2019. Wernisaż odbędzie się w piątek, 5 kwietnia o godz. 14.00 w Parku Rzeźby.

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku realizuje interdyscyplinarny, międzynarodowy projekt MPWA. Jego celem jest wymiana idei artystycznych i edukacyjnych oraz integracja środowisk akademickich.

– Partnerami wiosennej edycji jest Vilniaus dailės akademija Akademia Sztuki z Wilna i Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku. Uczestnicy realizują prace na temat „Bio Semantic Memory Space”. Powstałe kompozycje prezentowane będą w przestrzeni orońskiego parku – mówi dyrektor Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku Eulalia Domanowska jednocześnie zapraszając na wernisaż.

Liderami projektu ze strony uczelni są Tomasz Sobisz i Jan Szczypka z Gdańska oraz Mindaugas Šnipas i Vytenis Burokas z Wilna.

Koordynatorki projektu: Anna Podsiadły, Urszula Kaszewska / Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Projekt współorganizowany przez Instytut Adama Mickiewicza.

Przypominamy także o trzech nowych wystawach w CRP, których otwarcie nastąpiło w sobotę, 30 marca br. Więcej na ten tema dowiesz się tutaj.

Komentarze