full screen background image
Search

Breckenridge, Zalesskaya i dużo rocka w RadomiuDawkę rockowej i soulowej muzyki otrzymają ci, którzy wezmą udział w najbliższych koncertach w parku im. T. Kościuszki.

Piątek, 4 sierpnia

Miłośnicy rocka będą mogli wziąć udział w drugim koncercie konkursowym Międzynarodowego Festiwalu Parkowa Fest Rock 2017 Made by Łaźnia. Wystąpią zespoły:

  1. Gravity (Kraków)
  2. Sofresh (Bralin)
  3. Hurrockaine (Katowice)

Festiwal adresowany do wykonawców – zespołów wykonujących muzykę rockową służy wspieraniu ruchu muzycznego, promowaniu młodych wykonawców rockowych, wymianie doświadczeń i integracji wykonawców z kręgu tego gatunku muzyki.

Początek koncertu o godz. 18.

 

Sobota, 5 sierpnia

Olga Zalesskaya – recital piosenki artystycznej w wykonaniu artystki z Białorusi

Artystka, kompozytorka i dziennikarka. Jest organizatorką, uczestniczką i członkinią jury wielu festiwali piosenki autorskiej. Piosenki i wiersze Olgi Zalesskiej są tłumaczone na język polski, bułgarski, hebrajski; proza – na białoruski i angielski. Popularyzuje muzyczną i poetycką kulturę krajów Europy, wspiera występy białoruskich poetów, kompozytorów, muzyków, aktorów i zespołów poza granicami Białorusi, a artystów europejskich na terenach byłego ZSRR.

Koncert rozpocznie się o godz. 18.

 

Niedziela, 6 sierpnia

Amerykańskiej muzyki soul z lat 60 i 70-tych w wykonaniu Stana Breckenridge będzie można posłuchać podczas niedzielnego koncertu w Radomiu – Serce i Dusza Muzyki Soul – Heart and Soul of Soul Music.

Stan Breckenridge – charyzmatyczny, uwodzący publiczność swym czarem, porywający – jeden z największych mistrzów bluesa. Amerykański pianista bluesowy i jazzowy, wybitny wokalista, najwyższej próby kompozytor. Autor bestsellerów Popular Music In America i African American Music for Everyone. Występował z takimi gwiazdami jak Nancy Sinatra, Billem Cosby i Martha Reeves. Oklaskiwany w USA, koncertował też w Japonii, Meksyku, Francji i wielu innych krajach.

Tym razem artysta wprowadzi nas w świat amerykańskiej muzyki soul z lat 60 i 70-tych. Obok kompozycji własnych kompozytora i wokalisty dr Stana Breckenridge, usłyszymy składanki znanych kompozycji, wywodzących się amerykańskiej ery muzyki soul. Nie zabraknie wspólnego śpiewania i spontanicznych choreografii specjalnie dla radomskiej publiczności.

Początek o godz. 17.

 

Wszystkie koncerty odbędą się w muszli koncertowej w Parku im. T. Tadeusza Kościuszki w Radomiu.

 

Komentarze