full screen background image
Search

Broń pewnie kroczy po awansJuż w najbliższą sobotę (12 sierpnia) o godz 17:00, piłkarze Broni Radom zainaugurują zmagania w sezonie 2017/2018 w IV lidze. Ich pierwszym rywalem będzie, solidny IV – ligowiec, Wilga Garwolin. W drużynie prowadzonej przez Artura Kupca doszło do kilku zmian personalnych.

Patrząc na to jakie zmiany zaszły w ostatnim czasie w Broni można się spodziewać jednego – awansu. Ponowne przyjście na „stare śmieci” trenera, Artura Kupca, dało impuls do budowania mocnej, solidnej i mogącej na siebie liczyć drużyny. Wszakże nie często się spotyka na tym poziomie ligowym, żeby w drużynie był asystent trenera, trener bramkarzy – obie te funkcję sprawuję, Wojciech Kędzierski, fizjoterapeuta w tej roli będziemy mogli podziwiać Pawła Pietrzyka, trenerem od przygotowania fizycznego jest Mateusz Kubica, a kierownikiem drużyny jest Marek Chudziński.

Oprócz interesująco wyglądającego sztabu trenerskiego, ważniejsza jest kadra. W tej z kolei doszło do kilku istotnych i zauważalnych zmian. Szeregi ekipy z Plant zasilili: Michał Kula (Energia Kozienice), Marcin Grunt (Wierna Małogoszcz), Adam Imiela (Zdrój Busko Zdrój), Zbigniew Obłuski (Pilica Białobrzegi), Wiktor Putin (Energia Kozienice). Ci zawodnicy maja kilka cech, które pomogą Broni w osiągnięciu dobrego wyniku sportowego. Oprócz nich do zespołu dołączyć mogą ponadto Wiktor Kupiec i Norbert Korcz, co pokazuje, że letnie transfery wyglądają naprawdę imponująco.

Na chwilę obecną kadra Broni liczy dwudziestu piłkarzy gotowych do działania i walki o jak najlepsze rezultaty, a trener Kupiec zapowiada walkę o najwyższe cele.

Celem na ten sezon jest powrót do ligi, w której powinniśmy być, jeśli nie wyżej. Po to zmontowaliśmy taką ekipę, żeby pokazać gdzie powinniśmy być. Myślę, że jak na realia czwartoligowe to mamy bardzo wyrównany skład. Dzięki obecności w kadrze dwudziestu zawodników, będziemy udowadniali to na meczach, że każdy zawodnik, który wchodzi wnosi coś nowego do drużyny – mówi trener Broni Radom, Wojciech Kupiec.

Niektórzy mogą pomyśleć, że takie gadanie jest okazywaniem braku pokory, że ta pewność siebie może zgubić zespół. Jednak czemu nie pokazywać światu, że jedynym celem na ten sezon jest wywalczenie pierwszego miejsca? Reasumując słowa trenera Kupca „celem na ten sezon jest powrót do ligi, w której powinniśmy być, jeśli nie wyżej” – to oznacza, że wynik inny, niż awans do III ligi będzie traktowany jako porażka całego zespołu.

W sobotę na meczu odbędzie się zbiórka dla kibica Broni Radom, Sylwestra Rdzanka. Jego rodzina, ciężko chora żona, potrzebuje pomocy.

Foto: Dawid Jeżak

Komentarze