full screen background image
Search

Co wiemy o Pilicy Białobrzegi przed startem rozgrywek ?Już w najbliższą sobotę (12 sierpnia) o godz 16:00, piłkarze Pilicy Białobrzegi zainaugurują zmagania w sezonie 2017/2018 w IV lidze. Ich pierwszym rywalem będzie, beniaminek IV ligi, Perła Złotokłos. W drużynie prowadzonej przez Macieja Śliwowskiego doszło do kilku zmian personalnych.

W Pilicy Białobrzegi przed startem rozgrywek doszło do kilku zmian kadrowych. Na samym początku z drużyny odszedł Artur Kupiec, który przeniósł się do rywala za miedzy, Broni Radom. W jego miejsce przyszedł były reprezentant Polski oraz członek Galerii Sław Legii Warszawa, Maciej Śliwowski, któremu powierzono budowanie zespołu.

Drużynę z Białobrzeg opuścili dwaj zawodnicy stanowiący o jej sile w zeszłym sezonie. Mianowicie Zbigniew Obłuski poszedł w ślady trenera Kupca i przeniósł się zaraz za po nim do Broni oraz Piotr Kornacki, który postanowił spróbować swoich sił w III – ligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki. Gdyby tego było mało z klubu odeszli: Włodzimierz Puton (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski), a Adrian Buklis i Mateusz Zawisza nie wznowili treningów.

Jak to w życiu bywa, jedni odchodzą, a w ich miejsce przychodzą kolejni, zdolni, perspektywiczni, ale to zweryfikuje już liga. Do zespołu dołączyli Hubert Śliwiński (Orzeł Wierzbica), Wołodymir Majdaszewski (Sadownik Błędów), Patryk Strus (Widzew Łódź), Maciej Kencel (Broń Radom). Nieznany jest jeszcze los Rafała Stróżki, który być może dołączy do Pilicy z Radomiaka.

Patrząc na zespół z perspektywy sześciu meczy kontrolnych, to podopieczni Macieja Śliwowskiego wypadają dość dobrze. Bilans gier jest następujący:

3 zwycięstwa (Mks Wyśmierzyce – Pilica 2-7, Zodiak Sucha – Pilica 0-7, Ks Paradyż – Pilica 0-3),

2 porażki (Legia II Warszawa – Pilica 8-1, Lechia Tomaszów – Pilica 3-2),

1 remis (Ursus Warszawa – Pilica 1-1).

Najwyższe zwycięstwo piliczanie odnieśli z MKS Wyśmierzyce, strzelając siedem bramek oraz Zodiakiem Sucha z identyczną ilością goli. Najwyższą porażkę na początku przygotowań ponieśli z rezerwami stołecznej Legii, gdzie stracili, aż osiem goli. Bilans bramkowy jest dodatni i wynosi 24. strzelone gole do 14. straconych.

Rozgrywki zapowiadają się wyjątkowo atrakcyjnie, ponieważ po sezonie 2017/2018 nastąpi reorganizacja rozgrywek w IV lidze. Z dotychczasowych dwóch grup pozostanie tylko jedna, licząca 20-cia drużyn. Jak łatwo zauważyć utrzymać się w lidze będzie mogło tylko po sześć zespołów z każdej grupy, a więc będzie to zadanie bardzo trudne.

Komentarze