full screen background image

Energia Kozienice wielką niewiadomą

Już w najbliższą sobotę (12 sierpnia) o godz 11:00, piłkarze Energii Kozienice zainaugurują zmagania w sezonie 2017/2018 w IV lidze. Ich pierwszym rywalem będzie Sparta Jazgarzew. W drużynie prowadzonej przez Grzegorza Seremaka doszło do kilku zmian personalnych.

Ten sezon będzie ważny po jednym, ale za to kluczowym elementem jakim jest reorganizacja IV ligi. Wśród szesnastu drużyn grupy południowej, miejsce jest tylko dla siedmiu z nich, które wraz z druga siódemka z grupy północnej utworzona nową IV ligę, zatem jest o co walczyć. Jak w tym zestawieniu odnajduje się Energia Kozienice, z której ubyło kilka ważnych postaci?

Najbardziej odczuwalna stratą na tę chwile jest odejście bramkarza, Michała Kuli oraz pomocnika Wiktora Putina, którzy zasilili szeregi ligowego rywala, Broni Radom. Po raz kolejny trener Seremak, musiał zmierzyć się z odbudowa linii defensywnej, z której ubyli Kacper Kokosza, Michał Janik i drugi bramkarz Maciej Mazurek.

Mimo odejścia pięciu zawodników, klub z Kozienic zasiliło kolejnych ośmiu, w tym dwóch z rezerw kozienickiej drużyny. Do bloku defensywnego dołączyli stoper Mateusz Wójcik sprowadzony z Orła Wierzbica oraz boczny obrońca z LKS Promna, Michał Wasilewski. W środku pola trener, Grzegorz Seremak będzie miał pole do popisu, ponieważ do drużyny dołączyli: Przemysław Sobolewski z Broni Radom, Patryk Osiak z II – ligowej Wisły Puławy oraz Patryk Świątek z rezerw energii Kozienice.

W ataku będziemy mogli oglądać wychowanka Radomiaka Radom, a ostatnio zawodnika III – ligowej Avii Świdnik, Romana Skowrońskiego oraz Bartłomieja Książka z Broni Radom.

Mecze sparingowe nie pokazały klarownie, na co stać w tym sezonie Energię Kozienice. Spotkania kontrolne służyły głównie przyjrzeniu się testowanym graczom. Jeśli chodzi o same wyniki to były one zróżnicowane.

Odnosząc się jeszcze do samego sobotniego meczu, to Energia stoi przed trudnym wyzwaniem. W ubiegłym sezonie na stadionie, przy Sportowej zobaczyliśmy bezbramkowy, miejscami nudny pojedynek. Wiosną z kolei, podopieczni Grzegorza Seremaka przegrali wyjazdowy mecz 2:0.

Inauguracyjny mecz Energia Kozienice rozegra na boisku w Jazgarzewie w Wólce Kozodawskiej, w sobotę (12 sierpnia) o godz. 11:00. Pierwszy mecz przy ul. Sportowej, odbędzie się tydzień później, a rywalem będzie LKS Promna. Czy nieco przemeblowana drużyna znajdzie patent na przeciwnika, którego nie mogła rozbroić w zeszłym roku?

Komentarze