full screen background image
Search

AIR SHOW 2017: Red Bull -The Flying Bulls – GaleriaPokaz który przyciąga uwagę! 
Na tegorocznym Air Show zobaczymy Red Bull -The Flying Bulls którzy zaprezentują pokaz dynamiczny 4 samolotów.

Co zobaczymy:

Śmigłowiec BO-105

Pilotem tej maszyny będzie wielokrotny mistrz świata Siegfried „Blacky” Schwarz.
Specjalną cechą tego śmigłowca jest to, że po raz pierwszy użyto nowych materiałów: tytanu dla głowicy wirnika i GRP (plastiku wzmocnionego włóknem szklanym) dla łopat wirnika. Cztery śmigłowce Red Bull BO-105 są jedynymi śmigłowcami na świecie zarejestrowanymi jako cywilne śmigłowce akrobacyjne. Dwa BO-105 z Flying Bulls stacjonują w Salzburgu, a dwa kolejne w Red Bull w Los Angeles

North American B-25J Mitchell

Samolot został wyprodukowany w 1945 roku. Bombowiec B-25J jest jednym z czterech latających samolotów znajdujących się poza USA. Za sterami bombowca zasiada austriacki pilot Hans Pallaske.

Myśliwiec Vought F4 U-4 Corsair

Pilotami tej maszyny będą Eric Gujan i Raimund Riedmann. Ten samolot został stworzony do wykonywania misji w trudnych warunkach frontowych podczas II Wojny Światowej. Skrzydła były przystosowane do operowania z pokładów lotniskowców. Samolot może lecieć z prędkością 370 węzłów. W Europie są tylko dwa egzemplarze tej maszyny!

North American T-28B Trojan

Samolot został wyprodukowany w 1954 r. Do 1965 był wykorzystywany przez US Navy do szkolenia pilotów. W 2016 r. został całkowicie odrestaurowany przez techników z Flying Bulls. Szczególnie charakterystyczna jest kolorystyka oliwkowo-czarna i napis „NAVY”. Za sterami zasiądzie Miguel Hochletiner.

Komentarze