full screen background image
Search

Książka na weekend – G. Bartos – CukiereczekPoszukiwanie, które staje się obsesją, mężczyzna, który nie ma czasu do stracenia, i kobieta, dla której warto żyć. Tak w skrócie można powiedzieć o książce Cukiereczek Grzegorza Bartosa.

Zapraszam do wysłuchania kolejnej audycji z cyklu Książka na weekend w Radiu Radom. O powieści Cukiereczek mówi Dariusz Wróbel z działu promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu.

Gerard Burzyński, policjant z wydziału dochodzeniowo-śledczego radomskiej Jedynki prowadzi prywatne śledztwo w sprawie zaginięcia byłej mistrzyni kickboxingu, Eweliny Frankowskiej – Cukiereczka. Przemierza zakamarki „miasta z wyrokiem”, jego zaułki, ślepe ulice, torowiska, Planty.

Poszukiwanie Cukiereczka to dla niego znacznie więcej niż praca, więcej niż zadanie – w grę wchodzi uczucie. Czeka go niełatwa przeprawa, bowiem porywacz, postać z cienia, obdarzył swoją ofiarę równie silnym afektem.

„Współczuję temu, kto spróbuje jej zrobić krzywdę” – mówi o Frankowskiej jej stary trener. Cukiereczek  walczy od trzynastego roku życia. Dziewczyna, która wychowała się w najgorszej dzielnicy miasta, weszła na sam szczyt sportów walki i… zrezygnowała. Dlaczego? Radomski policjant szukając tropów, dotyka niejednej tajemnicy związanej z byłą mistrzynią. A zegar tyka. Gerard ma coraz mniej czasu, aby odkryć, kto jest stalkerem.

„Cukiereczek” to thriller o obsesji. Powieść kryminalna o poszukiwaniu odpowiedzi. Przejmujący obraz szaleństwa i portret miasta skazanego na śmierć.

Autor przygotowując się do napisania powieści zapoznał się z policyjnymi kronikami. Choć historia jest wymyślona, to są tam też zdarzenia, które miały miejsce naprawdę. Pierwowzorem głównej bohaterki jest radomska zawodniczka.

Komentarze