full screen background image

Budki dla jerzyków w walce z komaramiPodjął walkę z komarami w proekologiczny sposób – Urząd Miejski w Kozienicach nieodpłatnie rozda mieszkańcom budki lęgowe dla jerzyków i nietoperzy. To naturalni wrogowie dokuczliwych insektów, zjadający w ciągu doby kilka tysięcy komarów

To naturalny sprzymierzeniec w zwalczaniu komarów – mowa o budkach lęgowych dla ptaków jerzyków i nietoperzy. Takie budki za darmo przekaże zainteresowanym mieszkańcom Urząd Miejski w Kozienicach. Zgłoszenia kozienicki magistrat przyjmuje drogą mailową na adres: urszula.zygmunt@kozienice.pl do czwartku, 30 lipca – mówi Sylwia Gajda, dyrektor Wydziału Gospodarki Przestrzennej, Rolnictwa i Środowiska w Urzędzie Miejskim w Kozienicach.

Z osiedlenia się nietoperzy i jerzyków w bliskim sąsiedztwie płynie podwójna korzyść – dodaje Gajda. W ten sposób można się przyczynić do wzrostu populacji chronionych gatunków ptaków i zarazem wytępić dokuczliwe insekty.

Kozienicki magistrat otrzymał już ponad 400 zgłoszeń od mieszkańców zainteresowanych otrzymaniem budek lęgowych w 350 dotyczących jerzyków.

Komentarze