full screen background image

Rozbiórka zamiast rewitalizacjiZamiast zmodernizowanego „Łucznika” nowy biurowiec – Agencja Rozwoju Przemysłu zmieniła plany, co do inwestycji przy ulicy 1905 roku w Radomiu. Chodzi o dawną siedzibę Fabryki Broni, która po gruntownym remoncie miała się zmienić w nowoczesny obiekt. Teraz już wiadomo, że biurowiec powstanie od podstaw, a „Łucznik” zostanie rozebrany

Nie będzie rewitalizacji, a budowa od podstaw – chodzi o nowoczesny biurowiec. Obiekt miał powstać w budynku po dawnej Fabryce Broni „Łucznik” przy ul. 1905 roku w Radomiu. Inwestor czyli Agencja Rozwoju Przemysłu planowała zmodernizować stary budynek, jednak w czasie inspekcji okazało się, że jest on zanieczyszczony chemikaliami. To dlatego decydowano o rozbiórce i budowie nowoczesnego obiektu –  mówi Miłosz Marczuk, rzecznik prasowy Agencji Rozwoju Przemysłu.

Miasto, mimo zmiany koncepcji co do powstania centrum biurowo-usługowego, chce wspierać budowę nowego budynku – zapewnia prezydent Radomia Radosław Witkowski upatrując w tym przedsięwzięciu szansę na rozwój radomskiego biznesu. To dlatego, że inwestycja w Strefie Łucznik ma przynieść blisko 2 tysiące miejsc pracy.

Jak będzie wyglądał nowy biurowiec jeszcze nie wiadomo. Agencja Rozwoju Przemysłu planuje rozpisać konkurs na koncepcję architektoniczną nowego budynku, ale nie chce ujawniać szczegółowego harmonogramu prac ani szacowanych kosztów.

Fot. UM Radom

Komentarze