Budynek dla oddziału rehabilitacji RSS już gotowy [ZDJĘCIA]Zakończyła się budowa Radomskiego Centrum Rehabilitacji w miejskim szpitalu

Kompleks składa się z dwóch budynków: dawnego, gruntowanie przebudowanego oddziału ginekologiczno-położniczego oraz dobudowanego, nowego skrzydła. Inwestycja kosztowała ponad 45 mln złotych. – Uważam, że to bardzo dobrze zainwestowane pieniądze – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Obecnie budynek Radomskiego Centrum Rehabilitacji decyzją wojewody jest pasywnym szpitalem tymczasowym dla osób zakażonych koronawirusem. W momencie gdy sytuacja ulegnie zmianie będzie można rozpocząć przenoszenie do niego oddziału rehabilitacji z ulicy Giserskiej. Tego nie może doczekać się już między innymi personel oddziału, bo jak mówi jego kierownik dr Małgorzata Grel, warunki lokalowe zmienią się diametralnie.

Pomieszczenia obecnego Zakładu Rehabilitacji, który mieści się w głównym budynku szpitala mają zostać wykorzystane pod potrzeby oddziału wewnętrznego. Z kolei przy Giserskiej miasto planuje budowę hospicjum.

 

Komentarze