Porażka HydroTrucku na zakończenie roku

W meczu 19. kolejki Energa Basket Ligi koszykarze HydroTrucku Radom przegrali na własnym parkiecie 73:83 z BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. Dla podopiecznych trenera Roberta Witki to czternasta porażka w tym sezonie.

Początek spotkania był trochę lepszy dla gospodarzy, ale głównie dzięki Jakubowi Garbaczowi to Arged BMSlam Stal miała przewagę. Po późniejszych akcjach Josipa Sobina urosła ona nawet do sześciu punktów. Radomianie nie do końca potrafili zatrzymać rozpędzonych rywali, a trafienie Chrisa Smitha ustawiło wynik po 10 minutach na 26:16.

W pierwszej fazie kolejnej części meczu zespół trenera Igora Milicicia miał małe problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych, ale szybko sobie z tym poradził i powiększał prowadzenie. Później dwiema trójkami odpowiedział Jabarie Hinds i tym samym zbliżył swój zespół na siedem punktów. Ostatecznie po pierwszej połowie było 40:33 dla gości.

W trzeciej kwarcie ważne trójki trafiali Taurean Green i Jakub Garbacz, a to pozwalało ostrowianom na utrzymywanie w miarę bezpiecznej przewagi. Rzuty Hindsa i Zalewskiego pomagały HydroTruckowi w nawiązanie rywalizacji, ale tylko na chwilę. Kolejne trafienia z dystansu Greena i Garbacza sprawiły, że po 30 minutach było 59:50.

W kolejnej części meczu trójki Lindboma oznaczały, że przewaga rosła nawet do 15 punktów, a to dawało sporo spokoju ekipie z Ostrowa Wlkp. Już do końca spotkania HydroTruck nie był w stanie realnie zagrozić rywalom. Ostatecznie Arged BMSlam Stal zwyciężyła 83:73.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z Polskim Cukrem Toruń. Spotkanie rozegrane zostanie w poniedziałek (4 stycznia) o godz. 17:35.

HydroTruck Radom – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 73:83 (16:26, 17:14, 17:19, 23:24)

HydroTruck: Stumbris 20, Hinds 19, Prahl 10, Zalewski 10, Piechowicz 9, Ostojić 4, Lewandowski 1, Zegzuła, Wall, Griffin.

Stal: Smith 17, Lindbom 16, Green 16, Garbacz 15, Mokros 9, Sobin 5, Moore 3, Ryzek 2.