Zbliżenia – I przemówiły ludzkim głosemOstatnie w tym roku Zbliżenia będą o książce Jagny Kaczanowskiej – „I przemówiły ludzkim głosem”. Będzie też kilka słów o „Przeminęło z wiatrem” oraz ostatnie przypomnienie o konkursie literackim dla dzieci

„I przemówiły ludzkim głosem” to książka, która została wydana w październiku tego roku przez wydawnictwo W.A.B. Jej autorką jest Jagna Kaczanowska.

Z okładki

Zbliża się Boże Narodzenie, czas radości, miłości i bliskości. Niestety, nie dla wszystkich. W rodzinie po przejściach pojawia się karp na wigilię. Czy trafi na stół, a może zostanie ocalony? Małemu, śmiertelnie choremu chłopcu umiera świnka morska. Czy rodzicom uda się mistyfikacja z podmianą zwierzątka? W życiu dwóch kobiet z zupełnie różnych światów namieszają w Wigilię dwa koty. Z kolei właściciel sklepu zoologicznego dostanie pod opiekę osła z żywej stajenki. „I przemówiły ludzkim głosem” to kilka ciepłych i wzruszających historii świątecznych dla miłośników kotów, psów i wszelakich żywych stworzeń.

O autorce

Jagna Kaczanowska – psycholog, dziennikarka i pisarka. Mieszka z rodziną pod Warszawą. Wielbicielka zwierząt. W czasie wolnym uwielbia czytać i zajmować się ogrodem, w którym hoduje historyczne odmiany róż i kilkadziesiąt odmian peonii. Wspólnie z Justyną Bednarek napisała trzy tomy uwielbianej przez czytelników serii „Ogród Zuzanny” oraz powieści „Okruchy dobra”, „Galopem po szczęście” i „Gorsza siostra”.

 

Przeminęło z wiatrem…

„Przeminęło z wiatrem” Margaret Mitchell to wspaniały romans dziejący się w trakcie wojny secesyjnej na Południu Stanów Zjednoczonych. Powieść przedstawia historię i relacje bohaterów w sposób właściwy czasom, w których toczy się akcja. Duet: Scarlett O’Hara i Rhett Butler na zawsze zapisał się w historii nie tylko literatury, ale też kina, dzięki doskonałym rolom Vivien Leigh i Clarka Gable’a w ekranizacji z 1939 roku.

Teraz wydawnictwo Albatros wydało nową wersję tej książki, a także z Audioteką stworzyło audioserial.

Piękne, subtelne, ale zarazem wyraziste ilustracje do nowego wydania „Przeminęło z wiatrem” stworzyła wybitna polska artystka Anna Halarewicz. W wydaniu książkowym zdobią karty powieści, a przy okazji wydania audio będzie je można zobaczyć na okładkach. Ożywają także w specjalnie przygotowanej animacji.

Od grudnia w bohaterów wykreowanych przez Margaret Mitchell wciela się Danuta Stenka.

„Przeminęło z wiatrem” jest jedną z najważniejszych powieści XX wieku. Teraz dodatkowo czytelnicy będą mogli ją poznać w niezwykłej interpretacji Danuty Stenki. Nawet jeśli ktoś zna oryginał na pamięć, powinien usłyszeć, jak z prozą Mitchell poradziła sobie jedna z najlepszych polskich aktorek. Wykonanie Danuty Stenki na pewno poruszy każdego miłośnika i każdą miłośniczkę literackiego pierwowzoru.

Muzykę do audioserialu „Przeminęło z wiatrem” skomponował Mikołaj Majkusiak, który w tym roku odebrał Fryderyka dla najlepszego kompozytora młodego pokolenia.

Pierwsze 2 z 28 odcinków audioserialu „Przeminęło z wiatrem” miały swoją premierę 16 grudnia, kolejne będą publikowane co tydzień w każdą środę.

Całość audiobooka zostanie podzielona na trzy części dostępne kolejno 27 stycznia, 24 marca i 16 czerwca 2021 roku.

Więcej na ten temat znajdziecie na stronie wydawnictwa Albatros.

Konkurs literacki

Jeszcze tylko kilka dni zostało wam, aby zgłosić swoje prace do konkursu literackiego „I ty możesz zostać baśniopisarzem”.

Aby wziąć udział w tym konkursie należy napisać baśń, wiersz lub scenariusz spektaklu teatralnego. Utwór powinien m.in. twórczo wykorzystywać wybrane motywy z twórczości Hansa Christiana Andersena, a także zawierać elementy wiedzy o tradycji i kulturze swojego regionu, czyli opisy stroju, potrawy, obyczajów czy krajobrazów.

Prace można nadsyłać do 5 stycznia 2021 roku. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na radioradom.pl i na stronie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radomiu.

Ferie w bibliotece

Lada dzień zaczynają się ferie. Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu ma dla was propozycję spędzenia tego czasu. Instytucja zaprasza na Biblioteczne Pacynkowanie”, czyli ferie online w bibliotece.

Przez dwa tygodnie od 4 do 15 stycznia, w poniedziałki, środy i piątki na fanpage’u facebookowym i kanale youtube Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu o godzinie 11 będą zamieszczane pacynkowe teatrzyki. O godzinie 14 dostaniecie zadanie do wykonania, związane z filmem.

Zadania wysyłajcie na adres mailowy promocja@mbpradom.pl

Dla najaktywniejszych uczestników przygotowane zostały dyplomy i drobne upominki.

KomentarzeCLOSE
CLOSE