Cerrad Czarni od porażki rozpoczynają Nowy Rok

Siatkarze Cerrad Czarnych Radom Nowy Rok rozpoczynają od porażki. W meczu rewanżowym po raz kolejny ulegli GKS-sowi Katowice 3:1. Porażka w Katowicach sprawiła, że radomianie spadli w ligowej tabeli na 12. miejsce.

Nowy Rok siatkarze Cerrad Czarnych Radom rozpoczynają od wyjazdowej porażki z GKS-em Katowice. Tym razem podopieczni Roberta Prygla musieli uznać wyższość ekipy prowadzonej przez Piotra Gruszkę.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Żadna z drużyn nie potrafiła zbudować choćby minimalnej przewagi. Ten stan utrzymywał się do wyniku (16:16), kiedy to skutecznym atakiem popisali się gospodarze, a swojej szansy na lewym skrzydle nie wykorzystał Jakub Ziobrowski i GKS wyszedł na prowadzenie (18:16). Tej przewagi katowiczanie nie odpuścili już do końca. Set zakończył skutecznym blokiem Gonzalo Quiroga i GKS wygrał to starcie (25;21).

Drugi set to znacznie lepsza gra „Wojskowych”, którzy w pierwszej fazie tego seta wyszli na prowadzenie (3:7). Gospodarze szybko odpowiedzieli na boiskowe wydarzenia, doganiając radomian. Dalsza faza spotkania przebiegała identycznie jak w secie poprzednim, czyli walka punkt za punkt. Ta sytuacja zmieniła się dopiero w końcówce. Dwie skutecznie zagrywki GKS-u przy wyniki (23:21), dały zwycięstwo katowiczanom (25:21) i w całym spotkaniu prowadzenie 2:0.

Trzeci set lepiej rozpoczęła ekipa „Wojskowych”. Skuteczna gra w ataku i trzy asy serwisowe sprawiły, że to Cerrad Czarni byli w lepszej sytuacji. GKS próbował wrócić do gry, jednak ta sztuka im się nie udała. W konsekwencji ze zwycięstwa (21:25) w trzeciej partii mogli cieszyć się podopieczni Roberta Prygla.

Czwarta odsłona to kopiuj – wklej dwa pierwsze sety. Do połowy seta obie drużyny walczą punkt za punkt, a rozstrzygnięcie przychodzi w końcówce. Przy stanie (17:18) dla Czarnych, sześć punktów z rzędu zdobyli katowiczanie, co było postawieniem kropki nad „i”w secie, którego wygrali (25;19) i całym spotkaniu 3:1.

Radomianie kolejną szansę na wywalczenie pierwszego zwycięstwa w 2018 roku muszą odłożyć do najbliższego piątku (12 stycznia), kiedy to w hali MOSiR-u podejmą zespół MKS-u Będzin.

GKS Katowice – Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:21, 25:21, 21:25, 25:19)
MVP: Maciej Fijałek (GKS)
GKS Katowice: Fijałek 1, Witczak 17, Kapelus 14, Quiroga 16, Pietraszko 15, Kohut 7, Mariański (libero) oraz Komenda, Butryn 3, Sobański
Cerrad Czarni Radom: Vincić 4, Ziobrowski 17, Żaliński 1, Kwasowski 12, Teryomenko 7, Huber 9, Watten (libero) oraz Droszyński, Fornal 9