Szemrany wieczór w ResursieKryminalne tango, stare raporty policyjne i koncert zespołu Henry David’s Gun – to niektóre atrakcje przygotowane przez Resursę na „Szemrany wieczór”. Impreza odbędzie się w sobotę, 13 stycznia

„Szemrany wieczór” to kolejna odsłona „Wieczoru w Resursie”. Tym razem impreza odbędzie się w klimacie kryminalnym.

Wieczór rozpocznie się o godz. 18.00 spektaklem komediowym Teatru Resursa „Kryminalne Tango” w reż. Roberta Stępniewskiego. Przedstawienie jest rekonstrukcją procesu z międzywojennego Radomia opisanego w „Słowie” we wrześniu 1925 r..

Przed sąd zostaje doprowadzony Wacław Skowron, lat 19, któremu prokurator zarzuca współudział w morderstwie niejakiej Liliany Pobratym, kochanki jego szefa.
Skowron nie przyznaje się do winy, twierdząc, że był jedynie bezwiednym świadkiem krwawego dramatu.
Czy sąd wymierzy mu najwyższy wymiar kary? A może Skowron pogrąży swojego szefa? Co do powiedzenia będzie miał obrońca, czy przekona skład sędziowski, że oskarżony jest niewinny?

 

Podczas imprezy zostanie otwarta wystawa rysunków Andrzeja Mleczki. Ekspozycja prezentuje wybrane prace satyryka, które z przymrużeniem oka dotykają „szemranych” tematów. Wystawa będzie czynna do 9 lutego.

Kolejną atrakcją „Szemranego Wieczoru” będzie czytanie raportów policyjnych przez znanego i lubianego radomskiego aktora, Włodzimierza Mancewicza.

„Rano denat wstał i poszedł do pracy” to próbka wyszukanych przez pracowników Resursy najśmieszniejszych przedwojennych opisów policyjnych interwencji.

Imprezę zakończy koncert grupy Henry David’s Gun, jednego z najciekawszych przedstawicieli muzyki akustycznej i filmowej w Polsce. Grają w klimacie Nicka Cave’a czy Bon Iver. Na początku 2018 roku zostanie wydany drugi album kapeli.

Henry David to trio: Wawrzyniec Dąbrowski, Maciej Rozwadowski i Michał Sepioło. Każdy z muzyków gra na kilku instrumentach.

Henry David’s Gun to zespół z pogranicza gatunków singer-songwriter, indie-folk oraz folk-rock. Trio pozostaje wierne czemuś, co można określić jako „analogowo-akustyczne” podejście do muzyki.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Resursie od poniedziałku do piątku w godz. 8-18.
Ilość miejsc ograniczona.

Program:

Cela Widowiskowa:

18.00 – „Kryminalne tango” (na podst. autentycznego procesu kryminalnego z międzywojennego Radomia) w wykonaniu Teatru „Resursa” (reż. Robert Stępniewski).

20.00 – „Igraszki z bronią” – koncert zespołu Henry David’s Gun

Cela Kameralna:

19.00 – „Więzienna wiązanka” – koncert grupy wokalnej „Resursa” i formacji „Betun”
19.30 – „Rano denat pojechał do pracy…” – Włodzimierz Mancewicz czyta policyjne raporty

Podczas trwania Wieczoru: konkursy z cennymi nagrodami.

Komentarze