CerradCzarni Radom jada pobić KielceW piątek (13 października) siatkarze Cerrad Czarnych Radom rozegrają czwarty ligowy pojedynek w tym sezonie PlusLigi. Tym razem podopieczni Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia zagrają na wyjeździe z ostatnią drużyną w tabeli, Dafi Społem Kielce.

Przed Cerrad Czarnymi Radom drugi wyjazdowy pojedynek w tym sezonie. Po wygranym meczu w Sosnowcu z MKS-em Będzin, Wojskowi tym razem udadzą się w niedaleką podróż do Kielc, gdzie w piątek (13 października) rozegrają mecz z miejscowym Dafi Społem.

Kielczanie jak na razie nie mają zbyt wiele powodów do radości. Podopieczni Wojciecha Serafina mają za sobą trzy mecze i wszystkie kończyły się porażkami. Co więcej zespół Dafi Społem nie zdołał ugrać nawet seta, przegrywając kolejno z Asseco Resovią Rzeszów, Indykpol AZS-em Olsztyn oraz w ostatnie kolejce z Cuprum Lubin. Jak podkreśla szkoleniowiec radomskiego zespołu, mecz w hali Legionów nie będzie należał mimo wszystko do łatwych.

– Dafi Społem Kielce zespół niezwykle waleczny, który po trzech ostatnich porażkach będzie bardzo zdeterminowany, by sięgnąć w spotkaniu z nami po pierwsze zwycięstwo w sezonie. Zespół z Kielc na pewno podejdzie do spotkania z nami niezwykle skoncentrowany, po to aby zacząć punktować. My nie gramy tego jakbyśmy od siebie tego oczekiwali i przeciwnik na pewno będzie chciał wykorzystać naszą słabość. – zapowiada Robert Prygiel.

Po pierwszych trzech meczach możemy zaznaczyć, że o sile w ataku kieleckiego zespołu stanowi bardzo dobrze znany w Radomiu, wychowanek RCS Czarnych – Jakub Wachnik. W Dafi Społem od tego sezonu za rozegranie odpowiada Przemysław Stępień, który dotychczas był tylko zmiennikiem w LOTOS-ie Treflu Gdańsk. Dużym wzmocnieniem jest także pozyskanie z Warszawy przyjmującego Łukasza Łapszyńskiego, który podobnie jak Jakub Wachnik, jest wychowankiem RCS Czarnych Radom.

Cerrad Czarni Radom zapowiadają, że w Kielcach interesuje ich jedynie komplet punktów, który pozwoli im zrehabilitować się za ostatnią porażkę przed własną publicznością z Espadonem Szczecin.

-Obecna sytuacja w tabeli i wyniki są dla nas wystarczającą motywacją i na pewno będziemy chcieli się zrehabilitować. Po porażkach, które nam się przydarzyły z niżej notowanymi rywalami z ubiegłego sezonu u nas w hali, musimy sami sobie udowodnić oraz kibicom, że nie można nas skreślać. – podkreśla kapitan zespołu Wojskowych, Wojciech Żaliński.

Spotkanie Dafi Społem Kielce – Cerrad Czarni Radom, rozegrane zostanie w piątek (13 października) o godzinie 18:00 w hali Legionów w Kielcach.

źródło: wksczarni.pl

Komentarze