Puchar Polski nie dla Sportowej Czwórki

Puchar Polski nie dla Sportowej Czwórki. Ekstraligowa LUKS Sportowa Czwórka Radom przegrała w finale Pucharu Polski na szczeblu mazowieckim z pierwszoligową Pragą Warszawa 5:1. Jedyna bramkę dla radomianek zdobyła, Magda Rosińska.

Przed kolejnym trudnym meczem ligowym z Medykiem Konin, piłkarki LUKS Sportowej Czwórki Radom wybrały się do Warszawy. Zagrały tam w finale Pucharu Polski na szczeblu mazowieckim. Ich rywalkami była Praga Warszawa.

Początek spotkania układał się pod dyktando radomianek. Już na początku meczu, Magda Rosińksa dała prowadzenie Sportowej Czwórce. Ta sytuacja utrzymywała się do 30. minuty, kiedy to zdobywczyni bramki została ukaraną czerwoną kartką, za wybitnie niesportowe zachowanie. Po tej sytuacji warszawianki zdobyły jeszcze dwa gole i do przerwy było 2:1.

Druga połowa to kolejna czerwona karta dla podopiecznych Wojciecha Pawłowskiego. Radomianki grały już w dziewiątkę, co pozwoliło na swobodną grę rywalkom, które zdobyły jeszcze trzy bramki. Praga Warszawa ostatecznie wygrała to spotkanie 5:1 i sięgnęła po trofeum.

Praga Warszawa Puchar otrzymała z rąk prezesa MZPN, Zdzisława Łazarczyka, któremu asystował wiceprezes, Witold Bogdański.

Praga Warszawa – LUKS Sportowa Czwórka Wosztyl.eu Radom 5:1 (2:1)

Bramka: Magda Rosińska 5.