Chór Gospel Radom – na próby „lecimy jak na skrzydłach”Chór Gospel Radom – śpiewał dla takich gwiazd jak Beata Kozidrak, IRA czy Ania Wyszkoni. Na swoim koncie ma występ z Krystyną Prońko. W tym roku obchodził 11 urodziny.

W ramach Przeglądu Artystów Radomskich prezentujemy chór Gospel Radom. Naszymi gośćmi były panie: Iwona Skwarek – założycielka, wokalistka jazzowa i dyrygent chóru oraz chórzystki – Małgorzata Trzpioła i Emilia Stępniewicz.

W tym roku chór Gospel Radom nagrał piosenkę z Beatą Kozidrak. Nagranie odbyło się w studiu w Radomiu.

„Miłość jest obok nas” stworzone przy współpracy z radomskim chórem jest kolejnym, które przez internet i rozgłośnie radiowe promuje ostatni krążek Beaty. Ten 1 grudnia we wznowionej, winylowej wersji znów trafi do sklepów.

Piosenka „Miłość jest obok nas” pochodzi z albumu „B3”.

– Chciałam być przy każdej rodzącej się nucie. To był wyjątkowo intensywny i wyczerpujący czas, ale niezwykle satysfakcjonujący – opowiadała Beata Kozidrak tuż przed premierą.
Jak chór wspomina współpracę z gwiazdą? – Beata Kozidrak była w studiu razem z nami i z nami tworzyła chórki i śpiewała – mówi Iwona Skwarek, dyrygentka chóru Gospel Radom.

– To bardzo otwarta i miła osoba. W ogóle nie spodziewałyśmy się jej w studiu. Wspólnie z Iwoną konsultowała pewne propozycje, brała pod uwagę pewne sugestie, żartowała z nami – wspomina Małgorzata Trzpioła.

Chór nagrał również dwa utwory dla Ani Wyszkoni. Wśród nich była m.in. piosenka „Cisza tak dobrze brzmi”.

Na swoim koncie Gospel Radom ma również występ z Krystyną Prońko.

Trochę historii…

Chór Gospel Radom powstał w 2006 roku. Obecnie w jego skład wchodzi około 40 osób. Przeważnie są to panie w różnym wieku, ale jest również trzech panów. W swoim repertuarze chór posiada polskie i amerykańskie kolędy, standardy czarnej muzyki gospel opatrzone autorskimi tekstami, utwory z nurtu polskiej muzyki chrześcijańskiej.

Jak podkreślają członkinie chóru, bycie członkiem tego zespołu to nie tylko śpiewanie i koncerty. To także spotkania, na które wokaliści „przylatują jak na skrzydłach”, potrafią poprzekładać ważne spotkania by tylko móc na nie przyjść. Nie powstrzymuje ich także przeziębienie czy ból gardła.

 

Fot. fb Gospel Radom

 

KomentarzeCLOSE
CLOSE