Kolejny błysk talentu Weroniki Falkowskiej

Tenisistka AT Masters, Weronika Falkowska zanotowała świetny występ na turnieju juniorskim ITF na Słowenii w miejscowości Maribor. W grze podwójnej zajęła pierwsze miejsce, zaś w singlu zajęła trzecie miejsce.

Weronika Falkowska grając w parze z Martyną Kubką nie dały najmniejszych szans rywalkom. W całym turnieju nie przegrały seta i po czterech zwycięstwach stanęły na najwyższym stopniu podium. W finale pokonały duet Francesca Curmi (Malta) / Darja Semenistaja (Łotwa) 6:3, 6:4.

W grze pojedynczej Weronika Falkowska odniosła trzy zwycięstwa i przegrała dopiero w meczu półfinałowym z Czeszką Kristiną Lavickovą. W tym spotkaniu nasza zawodniczka była o włos od zwycięstwa. Przy stanie 5:4 miała piłkę setową, jednak nie udało postawić się kropki nad „i”. W trzecim secie zabrakło już sił na wywalczenie awansu do finału.

W turnieju triumfowała Kristina Lavickova, która w finale oddała tylko dwa gemy.