Co dalej z apartamentowcem przy Zagłoby?Gminna Komisja Urbanistyczno-Architektoniczna nie zgadza się na inwestycję u zbiegu ulic Słowackiego i Zagłoby w Radomiu. Prywatny inwestor chce wybudować dziewięciopiętrowy wieżowiec w miejscu dawnego kina Odeon. Inwestycja budzi kontrowersje

Chodzi o budowę apartamentowca w miejscu budynku dawnego kina Odeon. Prywatny inwestor chce na tym terenie postawić dziewięciokondygnacyjny wieżowiec. Plany inwestora negatywnie zaopiniowała Gminna Komisja Urbanistyczno-Architektoniczna, która uznała, że budynek będzie zbyt wysoki – mówi Katarzyna Kalinowska, wiceprezydent Radomia.

Zdaniem komisji budynek o tak dużej kubaturze będzie negatywnie oddziaływać na nieruchomość sąsiednią czyli działający przy ulicy Zagłoby Dom dla Bezdomnych. Problemem może okazać się także zbyt duża liczba mieszkańców tak dużego bloku. Chodzi o przepustowość skrzyżowania ulic Słowackiego i Zagłoby. Negatywną opinie w sprawie inwestycji wyraziła też straż pożarna. Prezydent zaproponował jednak kompromis – wyjaśnia Kalinowska.

Za odmową budowy apartamentowca głosowało dziewięciu radnych Koalicji Obywatelskiej, przeciw było trzynastu radnych PiS. Trzech rajców wstrzymało się od głosu. Głosowanie jednak nie zamyka sprawy. Jeśli inwestor dostosuje projekt, komisja wystąpi do Rady Miejskiej o pozytywne zaopiniowanie inwestycji – zapowiada magistrat.

Komentarze