Coraz więcej milionerów w RadomiuŁącznie 247 osób, które złożyły swoje PITy za rok 2018 w I i II Urzędzie Skarbowym w Radomiu wykazało dochód powyżej jednego miliona złotych. W porównaniu do roku 2017 to o 53 osoby więcej

– Radomianie coraz chętniej rozliczają się przez internet lub korzystając z nowej usługi e-pit – mówi Aneta Kargulewicz z II Urzędu Skarbowego w Radomiu.

W I Urzędzie Skarbowym w Radomiu 124 osoby złożyły zeznanie podatkowe wskazując dochód ponad 1 mln zł. W porównaniu z rokiem 2017 przybyło 35 podatników, którzy osiągnęli dochód powyżej 1 mln, natomiast w porównaniu z rokiem 2016 przybyło 52 podatników.

Radomianie również chętnie przekazują 1% dla organizacji pozarządowych

II Urząd Skarbowy w Radomiu przekaże 2,9 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. Najmniejsza zadeklarowana kwota wynosi 10 groszy, a największa ponad 200 tys. zł.
Podobnie jak w roku 2017 Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, radomskie Caritas i Hospicjum to z pewnością te organizacje, które otrzymają największe wsparcie. Ostateczne kwoty będziemy znać pod koniec lipca br.

Dla porównania – w I Urzędzie Skarbowym w Radomiu złożono ponad 52 tys. zeznań podatkowych, w których zadeklarowano przekazanie 1 % organizacjom pozarządowym. Ten urząd przekaże kwotę ponad 3 mln 700 tys. zł. Tu największa zadeklarowana kwota również wynosiła 10 groszy, natomiast największa to 45 359, 50 zł.

W pierwszej piątce organizacji, którym najchętniej przekazujemy 1 procent podatku znajdują się te organizacje, które pomagają dzieciom i młodzieży. Na kolejnych miejscach są te, które pomagają zwierzętom.

Komentarze