Czarni przegrali z Jastrzębskim

W meczu 12. kolejki PlusLigi siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom przegrali na wyjeździe 1:3 z Jastrzębskim Węglem. Dla podopiecznych trenera Roberta Prygla to szósta porażka w tym sezonie.

W pierwszym secie emocji nie było. Radomianie cały czas mieli kłopoty z przyjęciem. Z kolei gospodarze doskonale radzili z tym elementem, co przekładało się na świetny atak. Jastrzębski Węgiel na początku partii wykorzystał kolejną kontrę i prowadził 5:2. Po akcji Szymury blok-aut było 12:6. Gospodarze grali momentami koncertowo i pewnie objęli prowadzenie w meczu.

W drugim secie przewaga jastrzębian dalej była zdecydowania. Świetnie funkcjonowała zagrywka. Po dwóch seta mieli zdobytych sześć punktów. Trudny serwis przekładał się na dobrze funkcjonujący blok. Dominacja JW rozpoczęła się od stanu 6:6. Po chwili na tablicy mieliśmy wynik 11:6. W końcówce widzieliśmy w akcji Szymurę, który zakończył seta zagrywką, rehabilitując się za poprzednie błędy.

Jednak mecz nie zakończył się w trzech setach. Siatkarze Cerradu Enei Czarnych nie zamierzali się poddawać. Walczyli i po kontrze Al Hachdadi było po 11. Z czasem gospodarze zaczęli uzyskiwać przewagę i było 21:17. Dla gości nie było straconych piłek i wyrównali na 21:21 po kolejnym błędzie Al Hachdadiego. Po kontrze Firszta w grze na przewagi mecz został przedłużony na kolejnego seta.

Czwarty był podobny do pierwszego i drugiego. Gospodarze pewnie zwyciężyli.

Tabela – tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają na własnym parkiecie z GKS-e Katowice. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (14 listopada) o godz. 14:45.

Jastrzębski Węgiel – Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (25:17, 25:17, 24:26, 25:17)

Jastrzębski: Louati 10, Wiśniewski 9, Kampa 3, Al Hachdadi 25, Gladyr 12, Szymura 14, Popiwczak (libero) oraz Granieczny (libero).

Czarni: Dryja 6, Kędzierski, Loh 16, Gąsior 10, Josifow 6, Sander 3, Nowowsiak (libero) oraz Firszt 7, Pasiński 2, Zrajkowski.

MVP: Mohamed Al Hachdadi (Jastrzębski).