Czarni przegrali z Jastrzębskim

W meczu 7. kolejki PlusLigi siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom przegrali na własnym parkiecie 1:3 z Jastrzębskim Węglem. Dla podopiecznych trenera Roberta Prygla to piąta porażka w obecnych rozgrywkach.

Spotkanie lepiej rozpoczęli jastrzębianie. Od pierwszej piłki postawili na mocną zagrywkę, która rozbiła radomskie przyjęcie i utrudniła gospodarzom grę na siatce (10:3). Błędy z początku seta sprawiły, że podopieczni Roberta Prygla nie byli w stanie nawiązać walki z rywalem, który z każdą kolejną akcją rozkręcał się na boisku 14:8. Pojedyncze puntowe ataki Karola Butryna, Bartosza Firszta i Brendena Sandersa to było za mało na świetnie dysponowanych jastrzębian, którzy wygrali partię 25:19.

Druga odsłona nie była już tak jednostronna. Radomianie uspokoili grę, poprawili przyjęcie i walczyli z rywalem punkt za punkt (15:15). Żadna ze stron nie była w stanie wyjść na prowadzenie większe niż jeden punkt, choć to przyjezdni byli na prowadzeniu (21:20). W końcówce seta jednak górą byli gospodarze, którzy wygrali na przewagi 27:25.

Trzecia partia zaczeła się od zaciętej walki, z minimalną przewagą przyjezdnych 9:7. W połowie seta zawodnicy Jastrzębskiego Węgla zwiększyli przewagę do czterech punktów (18:14). Dobra gra na skrzydłach przede wszystkim Dawida Konarskiego i Tomasza Fornala sprawiła, że pod koniec patrii ten dystans powiększyli do sześciu oczek (23:17). Set zakończył się zwyięstwem gości 25:18.

Czwarta odsłona w pierwszej fazie była kopią trzeciej – dość wyrównany, z niewielką przewagą jastrzębian (7:4). Nasi siatkarze powoli odrabiali straty i w połowie partii mieli już tylko jeden punkt straty (13:14). W kolejnych akcjach przyjezdni próbowali przejąć inicjatywę na boisku, ale radomianie skutecznie im to utrudniali, odpowiadając udanymi atakami (22:21). Dopiero ostatnie akcje meczu należały do zawodników Jastrzębskiego Węgla, którzy wygrali seta 25:23, a cały mecz 3:1.

Tabela – tutaj.

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z Aluron Virtu CMS Zawiercie. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę (1 grudnia) o godz. 14:45.

Cerrad Enea Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel 1:3 (19:25, 27:25, 18:25, 23:25)

Czarni: Pajenk 5, Boruch 7, Protopsaltis 10, Vincić 2, Włodarczyk 3, Butryn 16, Ruciak (libero) oraz Masłowski (libero), Kędzierski, Ostrowski 6, Filip 3, Sander 7, Firszt 4.

Jastrzębski: Fromm 12, Konarski 25, Vigrass 5, Kampa 3, Gladyr 10, Fornal 15, Popiwczak (libero).

MVP: Jakub Popiwczak (Jastrzębski).