Dzień Ceramiki w OrońskuTo będzie gratka dla miłośników sztuki ceramicznej. W niedzielę w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku odbędzie się Dzień Ceramiki. Uczestnicy wydarzenia będą mogli poznać poznać tajniki tworzenia naczyń ceramicznych i zobaczyć, jak toczy się na kole. W otwartych dla zwiedzających pracowniach wyeksponowane zostaną prace artystyczne wykonane przez orońskich oraz zaproszonych ceramików

Będzie można zobaczyć, jak toczy się na kole garncarskim i wziąć udział w warsztatach artystycznych – to w ramach Dnia Ceramiki w Orońsku. Centrum Rzeźby Polskiej po raz pierwszy organizuje wydarzenie adresowane do całych rodzin, podczas którego zostanie otwarta pracownia ceramiczna. Uczestnicy pod okiem orońskich ceramików będą mogli wykonać ozdoby świąteczne – mówi Urszula Kaszewska z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Podczas warsztatów w pracowni ceramicznej uczestnicy będą mogli wykonać ozdoby świąteczne. To wspólna zabawa dla całych rodzin, która rozwija wyobraźnię i uczy cierpliwości.

W Dniu Ceramiki w Orońsku odbędzie się także finał ogólnoświatowej akcji charytatywnej Empty Bowls. Dochód z akcji zostanie przekazany na konto Polskiej Akcji Humanitarnej.

Dzień Ceramiki w Orońsku odbędzie się 1 grudnia od godz. 13 do 16. Wstęp wolny.

Foto. facebook.com/centrumrzezbypolskiej.oronsko

Komentarze