full screen background image
Search

„Człowiek z La Manchy”


Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

Mitch Leigh, Dale Wasserman, Joe Darion

„Człowiek z La Manchy”

inscenizacja, reżyseria, scenografia – Waldemar Zawodziński
kierownictwo muzyczne – Jerzy Kluzowicz
kostiumy – Maria Balcerek
choreografia, ruch sceniczny – Edyta Wasłowska

obsada: Łukasz Mazurek, Sabina Karwala (gościnnie), Łukasz Stawowczyk, Aleksandra Bogulewska, Karol Puciaty, Przemysław Redkowski (gościnnie), Izabela Brejtkop i in.

10-12 listopada 2017 o godz. 18:00, Duża Scena

Broadwayowski musical powstał z inspiracji słynną powieścią Miguela Cervantesa o Błędnym Rycerzu z La Manchy. Szlachetny i prawy Don Kichot wyrusza w świat niesiony chęcią pomocy innym i obrony słabszych. Raz po raz doświadczając dotkliwych porażek, spotyka się z kpinami otoczenia, które pobłażliwie traktuje go jako zabawnego (a czasem wręcz żałosnego) szaleńca. Wierny swoim przekonaniom rycerz, nie schodzi jednak z raz obranej drogi… Czy dzięki temu zasłuży na szacunek innych i miłość ukochanej Dulcynei?

„Człowiek z La Manchy” to z jednej strony barwne, efektowne, roztańczone i rozśpiewane widowisko, z drugiej zaś – wzruszająca opowieść o wierze w ideały, bezinteresownym poświęceniu, prawie każdego człowieka do wolności… I o tym, że warto mieć odwagę, by – wbrew przeciwnościom – podążać własną drogą i pozostać wiernym sobie.

Sabina Karwala jest zjawiskowa!

Łukasz Mazurek i Łukasz Stawowczyk przekonujący!

Przemysław Redkowski zabawny!

Gratulacje dla całego zespołu!

Tomasz Kądziela – „MOC(arz) KULTURY”

 

fot. M. Strudziński

KomentarzeCLOSE
CLOSE