full screen background image

Człowiek w KDFieW środę, 8 marca w Klubie Dobrego Filmu Resursy, zostanie wyświetlony francuski film dokumentalny „Człowiek”.

Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu „Drogowskazy”.

Wybitny francuski fotograf i dokumentalista Yann Arthus-Bertrand w swoim najnowszym filmie Człowiek (Human) przedstawia niezwykły, zbiorowy portret człowieka. Reżyser dotarł do ponad 2 tys. rozmówców w 60 krajach: od pracowników w Bangladeszu, chłopów w Mali, przez afgańskich uchodźców i bojowników na Ukrainie, aż po amerykańskich więźniów skazanych na karę śmierci. Co ich łączy? Opowiadają o miłości, śmierci, wojnie, sytuacji kobiet. Odsłaniają wzruszające historie pełne namiętności, cierpienia, smutku, nienawiści ale i wybaczenia. Przepiękne zbliżenia ich twarzy przeplatane są zachwycającymi zdjęciami lotniczymi. Arthus-Bertrand to reżyser głośnego Home, który przyciągnął do kin ponad 600 tys. widzów. Premiera filmu Człowiek odbyła się we wrześniu 2015 jednocześnie podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji oraz na specjalnym pokazie w nowojorskiej siedzibie ONZ dla 1000 widzów, wśród których był sam sekretarz generalny ONZ Ban Ki-moon.

Seanse w Klubie Dobrego Filmu odbywają się o godz. 12 i 18. Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed projekcjami. Na osoby, które przyjdą na seans będzie czekał słodki poczęstunek od piekarni Fogiel&Fogiel.

Komentarze