Czy Mazowsze dofinansuje budowę wiaduktu?45 mln zł – tyle brakuje na przebudowę wiaduktu w ciągu ulic Żeromskiego i Lubelskiej. Miasto na realizację tego zdania otrzymało już 30 mln zł z Rządowego Funduszy Inwestycji Lokalnych. – O kolejne dofinansowanie zawnioskujemy do zarządu województwa mazowieckiego, bo mamy do tego prawo – zapowiedział w Mocnej Rozmowie prezydent Radomia Radosław Witkowski

Miasto będzie się starać o dotację z Mazowsza na przebudowę wiaduktu. Tak zapowiedział w Mocnej Rozmowie prezydent Radomia Radosław Witowski. Chodzi o obiekt w ciągu ulic Żeromskiego i Lubelskiej, gdzie ma powstać węzeł przesiadkowy na Sadków. To zadanie z dotacją z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 30 mln zł. Na modernizację wiaduktu potrzebne jest przynajmniej dwa razy tyle.

Przypomnijmy, przebudowa wiaduktu związana jest z obsługą pasażerów, którzy będą korzystać z radomskiego lotniska. Na modernizację konstrukcji miasto ubiegało się z funduszu o 75 mln zł. Finalnie dostało o 45 mln zł mniej. – Będziemy wnioskowali o dofinansowanie z samorządu województwa jeśli nie na tę inwestycję, to na inne zdanie, aby wygospodarować brakujące pieniądze – mówi Witowski.

Ogłoszenie przetargu na przebudowę wiaduktu nad torami i przyszłym peronem kolejowym ma nastąpić w drugim kwartale tego roku. Realizacja inwestycji ma potrwać do 2023 roku.

Komentarze