Śledztwo ws. wypadku w SzydłowcuDziewięciu rannych i dwie ofiary śmiertelne – to tragiczny bilans wypadku na drodze wojewódzkiej nr 735. Do zdarzenia z udziałem dwóch busów doszło w okolicy Szydłowca. Prokuratura wszczęła już śledztwo w tej sprawie

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie tragicznego wypadku z okolic Szydłowca. W wyniku zderzenia pojazdu dostawczego z pasażerskim busem zginęły dwie osoby, a dziewięć trafiło do szpitala. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 735 – informuje st. asp. Norbert Cibor z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

–  Do wypadku drogowego doszło po tym, jak jadący od Kielc kierowca pojazdu kurierskiego wjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na zatokę autobusową z pasażerskim busem relacji Radom-Skarżysko. 10 osobom udzielono pomocy na miejscu, a 9 z nich trafiło do szpitala. Kierowcy busa pasażerskiego i podróżującej z nim kobiety nie udało się uratować – mówi Cibor. 

W sprawie tragicznego wypadku drogowego w Szydłowcu pod nadzorem prokuratury prowadzone są właśnie czynności wyjaśniające. Mają one doprowadzić do ustalenia okoliczności zdarzenia.

Komentarze