Dawny biurowiec RWT zostanie wyremontowanyPrzetarg na modernizację budynku przy ulicy Struga 60 został już rozstrzygnięty. Teraz trwają prace przy ustalaniu harmonogramu robót. Za kilka miesięcy powinien przestać straszyć swoim wyglądem

Należący niegdyś do Radomskiej Wytwórni Telefonów budynek obecnie jest własnością Skarbu Państwa. Użytkuje go podległa Ministerstwu Finansów radomska delegatura Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie. Miasto od dawna zwracało uwagę ministrowi finansów na potrzebę wyremontowania biurowca z uwagi na fakt, że po przeciwległej stronie ulicy powstaje Radomskie Centrum Sportu, które będzie odwiedzać rzesze kibiców nie tylko z Polski. Nowoczesne obiekty sportowe nie szły w parze z przestarzałym wyglądem dawnego biurowca RWT. Teraz ma się to zmienić. – Budynek jest modernizowany w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 – mówi Justyna Pasieczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Według zapisów w dokumentacji przetargowej zakończenie głównych prac powinno nastąpić z końcem sierpnia bieżącego roku. Harmonogram robót będzie jednak znany dopiero po przedstawieniu przez poszczególnych wykonawców i akceptacji przez inwestora.

W budynku przy ulicy Struga pracuje obecnie około 80 osób.

Komentarze