Wandale niszczą przystankiKoszt ich naprawy wyniósł ponad 8,5 tysiąca złotych – chodzi o zniszczone przystanki autobusowe. To w sumie 25 przypadków dewastacji, które odnotował w pierwszym półroczu Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu. Wandale przeważnie wybijają szyby w wiatach, a do aktów dewastacji najczęściej dochodzi na ulicy Słowackiego i 1905 roku

25 przypadków dewastacji za ponad 8,5 tysiąca złotych – tyle zniszczeń przystanków autobusowych odnotował od początku roku Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu. Jak opisuje rzecznik prasowy MZDiK Dawid Puton, wandale najczęściej rozbijają szyby wiat przystankowych, ale wśród dewastatorów nie brakuje tych z bardziej oryginalnymi pomysłami. 

Wandale najczęściej biorą sobie za cel przystanki przy ulicy Starokrakowskiej, Okulickiego, 1905 roku i Słowackiego. To tam doszło do nietypowej dewastacji z interwencją MZDiK oraz policji.

Wandale regularnie niszczą przystanki autobusowe, ale w tym roku mniej aktywnie niż w poprzednich latach. W porównaniu z analogicznym okresem w 2018 i 2019 roku straty są o połowę niższe. 

Koszt naprawy przystanków autobusowych pokrywa Miejski Zarząd Dróg Komunikacji. 

Komentarze