full screen background image
Search

Dodajemy słońca do lat – festyn


W Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy będzie się działo! Wszystko za sprawą letniego festynu pod optymistycznym hasłem: „Dodajemy słońca do lat”. Impreza odbędzie się już w najbliższy piątek, a przebogaty program wydarzenia bez wątpienia zadowoli najwybredniejszych gości.

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy to osoby starsze także niepełnosprawne i wymagające całodobowej opieki. – Nasi seniorzy są przede wszystkim wyjątkowi. Dużą grupę mieszkańców stanowią osoby, które mają liczne zasługi w swojej działalności na rzecz naszego kraju walcząc o jego wolność i dobre imię. Jesteśmy dumni z tego, że możemy z nimi współpracować i czerpać z ich doświadczeń i wiedzy – mówiła dyrektor placówki, Renata Pogodzińska.

– Bardzo się ciesze, że możemy organizować letni festyn pod hasłem, które ma ogromne znaczenie: „Dodajemy słońca do lat”. Chcemy pokazać, że nie ma żadnej bariery wieku na aktywność, na doświadczanie piękna, radości i szczęścia. Tą imprezą pragniemy dodać tytułowego słońca oraz przyjemności wszystkim naszym mieszkańcom. Na festynie, który odbędzie się w plenerze przewidziany jest ogrom atrakcji. Zaplanowane są m.in. występy dzieci z przedszkola i szkół podstawowych, pokazy musztry, koncerty, konkursy. Nie zabraknie także naszych przyjaciół z wolontariatu oraz zabaw z nagrodami. Chcemy także zaprezentować się z innymi Domami Pomocy Społecznej. Nasi mieszkańcy się znają i często zawierają przyjaźnie. Będzie to zatem wspaniała okazja, by się spotkać i pochwalić swoją twórczością.

W programie imprezy przewidziane są również występy naszych podopiecznych w tym pokaz gimnastyki seniorów, ponieważ nasi mieszkańcy pod okiem fizjoterapeutów zaangażowani są w gimnastykę usprawniającą. W naszym Domu aktywnie działa zespół  „Radośni Weterani”, który zajmuje się działalnością artystyczną, teatralną i recytatorską. Świetnie funkcjonuje również u nas terapia zajęciowa, podczas której mieszkańcy tworzą rękodzieła. Są to przecudne prace, bo mamy osoby wyjątkowo utalentowane. To wszystko będzie można zobaczyć na festynie, który odbędzie się przed naszym budynkiem. Plac obrośnięty jest zielenią, więc sceneria jest bardzo urokliwa. Oczywiście przewidziany jest także poczęstunek, bo impreza z pewnością potrwa do późnych godzin wieczornych. Dziękuję wszystkim pracownikom, przyjaciołom i współorganizatorom tego wydarzenia za pomoc i serce – dodała Renata Pogodzińska.

Festyn „Dodajemy słońca do lat” odbędzie się w piątek,15 czerwca br. przed Domem Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy przy ul. Wyścigowej 16. Start o godz. 14:00.

Komentarze