Dom Kultury w Skaryszewie rozpoczął cykl pod nazwą Aleja Twórców Ludowych 2021Aleja Twórców Ludowych 2021 to projekt realizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Skaryszewie. W normalnych warunkach Aleja Twórców Ludowych jest plenerową galeria handlową, na której czeka na odwiedzających bogata oferta rękodzielników, twórców i rzemieślników z całej Polski. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną tegoroczna edycja będzie miała nieco inny charakter

Od lat skaryszewskim Wstępom towarzyszy jarmark, na którym swoje stragany wystawiają m.in. rękodzielnicy, twórcy ludowi i rzemieślnicy z całej Polski. Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną, tegoroczny Skaryszewski Jarmark Koński musiał przenieść się do sieci. W miniony poniedziałek, 22 lutego wyemitowano koncert tzw. Estradę Folkloru, na której zaprezentowało się sześć zespołów ludowych oraz jeden solista. Jednak organizatorzy Wstępów nie zapomnieli o wystawcach.

Mówi Daniel Rogala, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Skaryszewie

Podczas koncertu artystów ludowych, wyemitowano też blok z etiudami, w których przedstawieni zostali lokalni twórcy. Teraz, każdego dnia do 5 marca włącznie, ukazywać się będą etiudy w dłuższych wersjach.

W etiudach zobaczymy m.in. twórców tradycyjnych zabawek i wyrobów z drewna, rzeźbiarzy, plastyków obrzędowych, a także podkuwaczy i hodowców koni.

Projekt będzie rozszerzany tak, aby w etiudach dokumentalnych utrwalić i zaprezentować ginące zawody, których przedstawicieli spotykać można było rokrocznie podczas jarmarku w Skaryszewie.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie oraz w mediach społecznościowych Miasta i Gminy Skaryszew.

Komentarze