Niezgodności co do listy sprzętu dla szpitala tymczasowegoNiezgodności co do listy sprzętu dla szpitala tymczasowego. Chodzi o wyposażenie medyczne i administracyjne dla organizowanej właśnie w Radomiu placówki dla covidowców

To nie lecznica, a Totalizator Sportowy przygotował listę urządzeń dla szpitala tymczasowego – poinformował wiceprezydent Jerzy Zawodnik, odpowiedzialny w naszym mieście za służbę zdrowia. To odpowiedź na zarzuty Tomasza Sławatyńca, dyrektora Wydziału Zdrowia Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie. Sławatyniec stwierdził, że sprzęt nie został jeszcze zakupiony, bo wątpliwości budzi sporządzona przez Radomski Szpital Specjalistyczny lista urządzeń dla części administracyjnej.

Szpital tymczasowy to nowa placówka dla covidowców, organizowana przez spółkę Skarbu Państwa, Totalizator Sportowy. Lecznica ma ruszyć w połowie marca, a patronat nad nią będzie sprawować Radomski Szpital Specjalistyczny. Sprzęt dla lecznicy tymczasowej mają zapewnić Agencja Rezerw Materiałowych i Totalizator Sportowy. Urządzeń nadal nie ma, ale to nie miejska lecznica przygotowała listę sprzętu – mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Szpital tymczasowy w Radomiu ma w sumie dysponować 100 covidowymi łóżkami. 80 z nich ma się znaleźć w budynkach Radomskiego Centrum Rehabilitacji przy ulicy Narutowicza. 20 respiratorowych miejsc zostanie zorganizowanych przy ulicy Tochtermana w miejskiej lecznicy.

Komentarze