Dominacja zapaśników „Olimpijczyka” na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

Zapaśnicy „Olimpijczyka” Radom zdeklasowali rywali podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski odbywających się w Poznaniu. Podopieczni Włodzimierza Zawadzkiego i Zdzisława Kolanka zdobyli dziewięć medali. W klasyfikacji drużynowej wyprzedzili blisko o 100 punktów zespół, Sobieskiego Poznań.

Takiej deklasacji już dawno nie widzieliśmy w wykonaniu zapaśników z Radomia. W klasyfikacji drużynowej zdobyli łącznie 188 punktów i o prawie sto wyprzedzili drugich w tej klasyfikacji zapaśników, Sobieskiego Poznań, trzecie miejsce przydało AZS AWF Warszawa (73 punkty).

Medale wywalczyli: w kategorii wagowej 59 kg: Szymczyk Krystian (złoty medal), Piątek Przemysław (srebrny) i Rutkowski Grzegorz (brązowy).

W kategorii wagowej 66 kg Mateusz Nowak był bezkonkurencyjny, a w finale pokonał Konrada Koślę. Wśród zawodników kategorii wagowej 85 kg, brązowy „krążek” wywalczył Janek Damian, podobnie jak Kroczak Aleksander (kat. 98 kg). W kategorii 130 kg Rafał Płowiec był pierwszy, a Mateusz Kareciński trzeci.