full screen background image
Search

Drekoty zagrają w Elektrowni


Ola, Olga i Natalia, czyli zespół Drekoty zagrają w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia. Koncert odbędzie się w ramach Przeglądu Filmowego „Oblicza Muzyki”

Drekoty wracają z nowym albumem zatytułowanym „lub maszyna dzika trawa”. To druga płyta zespołu, na którą trzeba było czekać ponad pięć lat. Płyta ukazała się w lutym. Usłyszymy na niej zespół w składzie: Ola Rzepka, Natalia Pikuła oraz Olga Czech oraz ich  gości, a to wszystko pod czujnym okiem i uchem Sebastiana Witkowskiego. Na płycie usłyszymy Antoniego Gralaka, Kasię Kolbowską, Raphaela Rogińskiego, Pawła Szpurę i Mikołaja Trzaskę.

Podstawowe instrumentarium pozostaje bez zmian. Drekoty to nadal wokal, klawisze i perkusja, nagrane tym razem na setkę, aby maksymalnie oddać energię i radość wspólnego grania.

Płyta pojawiła się 2 lutego 2018 roku nakładem Thin Man Records. W połowie stycznia ukazał się singiel ją promujący zatytułowany Troskliwy, do którego powstał klip w reżyserii Zuzanny Plisz, ze zdjęciami Kacpra Fertacza.

O zespole Drekoty

Drekoty (Ola Rzepka, Natalia Pikuła i Olga Czech) pojawiły się w 2011 roku wraz z samodzielnie wydaną EPką Trafostacja. Oryginalne, surowe brzmienie, na które składały się klawisze, perkusja i trzy żeńskie wokale, pozwoliły dziewczynom zająć miejsce w swoistej niszy poza jakąkolwiek systematyką gatunkową. Aktywność koncertową Drekoty rozpoczęły od nagrody za najlepszą polską piosenkę na Festiwalu Gramy 2011. Potem były koncerty u boku Carli Bozulich, Julii Marcell, Pustek czy Paristetris. Pod koniec 2012 roku pojawiła się debiutancka płyta zespołu zatytułowana Persentyna wydana przez Thin Man Records.

Wydawnictwo znalazło się w czołówce podsumowań muzycznych 2012 roku w zakresie muzyki alternatywnej. Przez kolejne lata zespół nieustannie koncertował, pojawił się zarówno na małych, jak i dużych festiwalach (m.in. Off Festival, Opener, Męskie Granie, Ars Cameralis), zagrał w najlepszych klubach w Polsce, a także wystąpił w Niemczech, Austrii i Turcji.

W 2015 roku ukazała się EPka zatytułowana Nowe Konstelacje prezentująca interpretacje piosenek Grzegorza Ciechowskiego oraz nową autorską piosenkę Spokój wyprodukowaną przez Leszka Biolika.

Koncert zespołu Drekoty odbędzie się w piątek, 9 marca o godz. 19 w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia przy ul. Kopernika 1. Bilety na koncert w cenie 15 zł.

Fot. Tomasz Zygon

KomentarzeCLOSE
CLOSE