Dwa transfery Radomiaka. Wraca Raphael RossiRaphael Rossi i Maurides zostali nowymi piłkarzami Radomiaka Radom. Obaj podpisali kontrakty na 3 lata.

Raphaela Rossiego (na zdjęciu) w Radomiu specjalnie przedstawiać nie trzeba, bowiem zawodnik ten, który posiada również włoskie obywatelstwo, reprezentował barwy Radomiaka w rundzie wiosennej poprzednich rozgrywek. Wówczas był wypożyczony do naszego Klubu na pół roku, a sezon zakończył awansem do PKO Ekstraklasy, w której teraz będzie miał okazję zagrać.

Rossi ogółem wystąpił w Radomiaku w 17 meczach we wszystkich rozgrywkach i strzelił 1 gola – w pojedynku z Resovią.

– Jestem bardzo zadowolony, że wracam do Radomiaka i będę reprezentował barwy tej drużyny. To dla mnie zaszczyt i mam nadzieję, że wspólnie osiągniemy postawione przed nami cele – powiedział po podpisaniu kontraktu nowy/stary zawodnik Radomiaka.

Środkowy obrońca przeszedł do Radomiaka na zasadzie transferu definitywnego, gotówkowego ze szwajcarskiego FC Sion.


Maurides w ostatnich rozgrywkach reprezentował barwy koreańskiego FC Anyang. Wcześniej grał dla chińskiego CC Yatai (przechodząc do tego klubu kosztował 2,90 mln €) oraz CSKA Sofia, w barwach której strzelił 9 goli w lidze bułgarskiej oraz 4 bramki w Lidze Europy.

Lewonożny snajper ma również na swoim koncie występy w lidze portugalskiej w barwach Belenenses i Arouca. Ogółem w Primeira Liga zanotował 19 trafień i 8 asyst. Zawodnik mierzący 189 cm wzrostu jest wychowankiem Internacional Porto Alegre.

Komentarze