Zbliżenia – Beata – Gorąca krew – Beata Kozidrak



„Beata – Gorąca krew” – dziś w magazynie literackim Zbliżenia łączymy muzykę z literaturą. Będzie też kilka słów o konkursie „Bibliotekarz roku 2021″

„Beata – Gorąca krew” Beaty Kozidrak została wydana w maju 2021 roku przez wydawnictwo Agora.

Z okładki:

Ekspresyjna wokalistka, liderka Bajmu, autorka tekstów kultowych piosenek, gwiazda. Taką znamy ją wszyscy. Teraz Beata Kozidrak odsłania zupełnie nową twarz – pisarki, autorki autobiograficznej książki „Beata. Gorąca krew”.

To opowieść dziewczyny z lubelskiej starówki, która poznaje mroczne strony życia, ale dzięki determinacji, wsparciu najbliższych i przekonaniu, że spotka ją coś niezwykłego, niemal z dnia na dzień zostaje gwiazdą. „Gorąca krew” opowiada o barwnych epizodach kariery Beaty, zdradza kulisy narodzin największych przebojów – od „Piechotą do lata”, przez „Białą armię” po „Upiłam się tobą” – i ich ukryte znaczenia. Pozwala nam także podróżować z Beatą po świecie – od Wietnamu, przez Stany Zjednoczone po Związek Radziecki – ale też przyjrzeć się codziennemu życiu gwiazdy.

To również książka o przemianie: dziewczyny w męskim świecie w liderkę rockowej grupy, pełnej kompleksów nastolatki w pewną siebie kobietę, córki w matkę, nieśmiałej nastoletniej poetki w autorkę przebojów, które zna cała Polska.
Ale Beata odważnie odsłania też prywatne życie – pod nieustanną obserwacją paparazzich i plotkarskich mediów, pod presją sukcesu.

Pewien kluczowy i brawurowo opisany dzień z życia Beaty jest klamrą jej opowieści. To dzień jej rozwodu.

Beata, jakiej nie znacie, w ramach prezentu urodzinowego, oddaje autobiografię w ręce fanów.

 

 

Bibliotekarz Roku 2021

Macie swojego ulubionego bibliotekarza? Jeśli tak, możecie go zgłosić do konkursu „Bibliotekarz roku 2021” zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomiu. To ważne wyróżnienie, przyznawane jest przede wszystkim przez czytelników. Stanie się ono udziałem osoby, która wyróżniła się w pracy zawodowej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu w 2020 roku. Konkurs premiuje między innymi profesjonalizm, podtrzymywanie dobrych relacji z czytelnikami, kreatywność, wdrażanie nowych pomysłów czy współpracę ze środowiskiem lokalnym.

Zgłoszenia przyjmowane są do 5 sierpnia. Głosować może każdy czytelnik MBP. Wystarczy wypełnić formularz – wersja online i PDF, są dostępne na www.mbpradom.pl. Kandydatury można także zgłaszać pocztą tradycyjną, elektroniczną (biblioteka@mbpradom.pl) lub osobiście w sekretariacie, poszczególnych agendach i filiach MBP. Papierowa wersja formularza jest dostępna we wszystkich filiach i czytelniach MBP.

Szczegółowy regulamin konkursu „Bibliotekarz roku 2021” znajdziecie na www.mbpradom.pl.

 

Komentarze