Dwaj wiceprezydenci Radomia będą kandydować w jesiennych wyborachKarol Semik odpowiedzialny za oświatę i Konrad Frysztak, któremu podlega m.in. wydział inwestycji, zapowiedzieli swój start w wyborach do polskiego parlamentu. Pierwszy chce kandydować do senatu, drugi do sejmu. Obaj z list Platformy Obywatelskiej.

Na miejskich autobusach pojawiły się banery przyszłych kandydatów, wraz z informacjami o działaniach prowadzonych przez podległe im wydziały. Wiceprezydent Konrad Frysztak przyznał, że nie widzi w tym nic złego, a kampania jest finansowana z ich własnych pieniędzy.

Wiceprezydent Karol Semik chce ubiegać się o miejsce na liście w wyborach do Senatu. Jak wyjaśnia – jeśli dostanie mandat zajmie się problemami polskiej oświaty.

Przypomnijmy. Wybory parlamentarne odbędą się w jesienią. Dokładna data nie jest jeszcze znana. Wyznaczy ją prezydent. W drodze głosowania zostanie wybranych 460 posłów do Sejmu oraz 100 senatorów do Senatu. Czynne prawo wyborcze przysługuje pełnoletnim obywatelom Polski.

KomentarzeCLOSE
CLOSE