full screen background image
Search

Dwoje na huśtawce w ZamkuSpektakl Dwoje na huśtawce autorstwa Williama Gibsona będzie można obejrzeć w Szydłowieckim Centrum Kultury – Zamek.

Spektakl Dwoje na huśtawce zaprezentuje Teatr Poezji i Muzyki „U Radziwiłł”. W rolach głównych wystąpią Kajetan Górlicki jako Jerry Ryan oraz Wiktoria Koniarczyk jako Gizela Mosca. Reżyserem spektaklu jest Sława Lorenc – Hanusz.

Jerry przybywa do Nowego Jorku, by zapomnieć o rozpadającym się małżeństwie i na nowo ułożyć sobie życie. Na przyjęciu u znajomego poznaje Gizelę. Dwoje życiowych rozbitków zaczyna okazywać sobie coraz intensywniejsze zainteresowanie, by z jednej strony (Jerry) uciec przed samotnością, a z drugiej (Gizela) ulec miłości.

Spektakl Dwoje na huśtawce będzie można obejrzeć w sobotę, 14 października o godz. 18 w Szydłowieckim Centrum Kultury – Zamek.

O spektaklu

Premiera Dwoje na huśtawce odbyła się w czerwcu 2015 roku. Główne role zagrali wtedy – Wiktoria Koniarczyk oraz Damian Ziółkowski.

Spektakl otrzymał nagrodę główną XX Zamkowych Spotkaniach Teatralnych o laur Złotego Gargulca – ogólnopolskim przeglądzie teatrów amatorskich.

Po ponad 2 latach, w zmienionej obsadzie sztuka została zgłoszona do V edycji Festiwalu Amatorskich Teatrów Młodzieżowych – „American dream”.

Nagrodą główną Festiwalu jest wystawienie spektaklu na scenie Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie oraz warsztaty teatralne zorganizowane przez Teatr.

Fot. portalszydlowiecki.pl

Komentarze