full screen background image

„Dzień Inżyniera” na Wydziale Mechanicznym UTHNa Wydziale Mechanicznym Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu w najbliższą środę odbędzie się „Dzień Inżyniera”. Wydarzenie adresowane jest do uczniów szkół technicznych, zainteresowanych zdobyciem tytułu inżyniera w niedalekiej przyszłości. Podczas spotkania prelegenci opowiedzą m.in. o studiach dualnych oraz kompetencjach inżynierskich wymaganych za kilka lat. Zaplanowany jest również pokaz z drukarką 3D w roli głównej. 

W ramach „Dnia Inżyniera” uczniowie będą mogli zapoznać się zakresem kształcenia prowadzonym na Wydziale Mechanicznym, ale poznają również szanse i możliwości, jakie niesie za sobą kształcenie techniczne i tytuł inżyniera. – To pierwsza edycja „Dnia Inżyniera”. Do udziału w tym wydarzeniu zaprosiliśmy 6 klas z radomskich szkół technicznych. Podczas spotkania odbędzie się wykład profesora na temat związany z techniką, powiemy o kompetencjach, jakie będą wymagane od inżynierów za kilka lat oraz charakteryzujemy studia dualne. Ponadto zaplanowaliśmy 15-minutowe show z wykorzystaniem projektów i drukarki 3D – opisuje dr inż. Krzysztof Olejarczyk prodziekan ds. dydaktycznych i studenckich Wydziału Mechanicznego.

W „Dniu Inżyniera” uczniowie spotkają się także z przedstawicielami czołowych radomskich firm branży technicznej, m.in.: DURR Poland Sp. z o.o., GGG Sp. z o.o., PMP Poland Sp. z o.o., Radmot Sp. z o.o. Techmatik S.A. który zaprezentują sylwetkę inżyniera z puntu widzenia firmy, wskażą atuty płynące z wyboru dalszej ścieżki kształcenia, a następnie ścieżki zawodowej, związanej z branżami technicznymi.

„Dzień Inżyniera” odbędzie się 13 lutego br. od godz. 12.00 w budynku Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu przy ulicy Stasieckiego 54 (była ul. Krasickiego).

Komentarze